Hlavní navigace

Nvidia a Microsoft vytvořily partnerství v oblasti cloudu

3. 9. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: NVIDIA
Společnosti Microsoft a Nvidia oznámily novou iniciativu, která má za cíl úžeji propojit řešení Microsoft Azure a Nvidia GPU Cloud.

Datoví vědci, vývojáři a badatelé tak teď budou schopni využít předpřipravené možnosti s rozsáhlým přístupem k výpočetním zdrojům na GPU.

Celkově je k dispozici 35 různých předem nakonfigurovaných kontejnerů s GPU akcelerací. Na výběr jsou karty Tesla V100, Tesla P100 nebo Tesla P40 s jednou, dvěma nebo čtyřmi kartami alokovanými pro danou pracovní zátěž. Kontejnery Nvidia fungují souvisle v různých typech instancí Azure, dokonce i v těch, které mají lišící se počty GPU.

Jiná dostupná řešení, jako je Azure CycleCloud, dokážou škálovat až tisíce grafických karet, což vyřeší komplexní problémy v rámci hodin, a nikoliv let jako doposud. Je dokázáno, že GPU Nvidia K80 fungují efektivně i u široce distribuovaných úloh. Byla demonstrována šířka pásma mezi souborovým systémem a výpočetními uzly (nodes) přesahující 25 GB/s, a to s využitím 2 048 GPU typu K80.

Ti, kteří někdy pracovali s cloudem a úlohami akcelerovanými GPU vědí, že frameworky a knihovny pravidelně dostávají aktualizace. Při vydávání nových verzí mohou změny v kódu způsobovat chyby a aktualizační procesy náročné na čas. Nvidia GPU Cloud teď nabízí snadný přístup k předem nakonfigurovaným prostředím, jež dokážou čas výrazně ušetřit.

Firmy Nvidia i Microsoft se zavázaly k tomu, že zajistí, aby byly kontejnery aktualizovány každý měsíc se všemi potřebnými updaty pro zákazníky.

Nvidia zůstává v kontaktu s vývojářskou komunitou a v loňském roce tak přispěla k více než osmi stovkám open source projektů. Mnohem více by jich mělo přijít ještě letos. Dobrou podporu má například software typu TensorFlow, Microsoft Cognitive Toolkit, PyTorch a Nvidia TensorRT.

Zdroj: Techspot.com