Hlavní navigace

Nový výkonný podnikový firewall FortiGate-1500D

4. 6. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Fortinet
Zařízení FortiGate-1500D patří k firewallům nové generace (NGFW). Nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon a přináší novou úroveň zabezpečení.

Společnost Fortinet představila nový extrémně výkonný firewall. FortiGate-1500D je zařízením typu NGFW (next-generation firewall), které nabízí bezkonkurenční ochranu před hrozbami, výkon, flexibilitu nasazení a další vlastnosti odpovídající potřebám současných podniků.

Zařízení FortiGate-1500D je ve své třídě unikátní z hlediska poměru výkonu a ceny. Stavový firewall nabízí propustnost až 80 Gb/s, což zajišťuje nízkou cenu v přepočtu na šířku chráněného pásma. Ochrana proti průnikům (intrusion prevention) a řízení aplikací podporuje rychlost až 11 Gb/s, což je asi pětkrát více, než dokáží nabídnout cenově srovnatelné konkurenční produkty. Vladimír Brož, Country Manager Fortinetu uvádí: „Výkon zařízení je založen na nejnovějších procesorech FortiASIC NP6 a NP8, které dokáží škodlivý obsah detekovat při gigabitových rychlostech. Extrémně nízká latence 3 mikrosekundy znamená, že zařízení nezpomaluje firemní síť a neovlivňuje dostupnost služeb.“

Firewall zabezpečuji i ochranu před pokročilými hrozbami. Nabízí plné řízení síťového provozu na úrovni obsahu, aplikací, uživatelů i zařízení, podporuje behaviorální analýzu. Administrátoři mohou díky tomuto řešení hrozby rychle rozpoznat a zastavit. Široká funkčnost zařízení je umožněna vlastním operačním systémem FortiOS 5, který podporuje řízení přístupu a klíčové technologie pro ochranu před hrozbami (detekce pokročilého malwaru, odhalování zneužití – exploitů, reputační systém založený na cloudu a engine, který umožňuje nasazovat bezpečnostní politiky na úrovni uživatelů a zařízení napříč různými službami a protokoly).

Zařízení FortiGate-1500D dokáže zajistit ochranu v reálném čase. Rychlost reakce je umožněna využitím služeb FortiGuard Subscription Services, které v reálném čase poskytují automatizovanou a aktuální ochranu i proti nejnovějším hrozbám. Tuto funkčnost zajišťuje asi dvousetčlenný celosvětový tým expertů a techniků laboratoří FortiGuard Labs. Jen v loňském roce objevily laboratoře FortiGuard Labs 18 zranitelností typu zero day, což je více než v případě jakéhokoliv jiného dodavatele síťového zabezpečení. Od roku 2006 jde pak o celkem více než 140 zranitelností zero day.

FortiGate-1500D proto obsahuje 8 portů desetigigabitový Ethernet (rozhraní SFP+) a 32 portů pro gigabitový Ethernet. Zařízení je navrženo jako úsporné i z hlediska velikosti (výška 2U).

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Společnost Fortinet přichází s novou verzí FortiOS 5.2
Nejnovější verze bezpečnostního operačního systému podporuje technologie Fortinet pro ochranu před pokročilými hrozbami, rozšiřuje proaktivní přístup a zefektivňuje rozhraní pro správu zabezpečení.
→ 10 let mobilního malwaru
Společnost Fortinet zmapovala vývoj škodlivých kódů pro mobilní platformy. Byl zaznamenán rychlý vznik nového ziskového odvětví organizované kriminality.

G+