Hlavní navigace

Nový modul AOPEN udělá z displeje SHARP osobní počítač

28. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: AOPEN / SHARP
Společnost AOPEN představila nový modul, který dokáže přeměnit displeje Sharp na osobní počítač schopný spouštět operační systém Windows.
redakce 28. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

AOPEN Mini OPS module (PNZB03PC) umožní uživatelům displejů SHARP podstatně rozšířit jejich funkcionalitu, vč. instalace Windows a podpory zobrazení v rozlišení 4K.

Modul Mini OPS je nově vyvinutým, zmenšeným formátem původní specifikace Open Pluggable Specification (OPS), který zavedl Intel v roce 2010 a který se pro digitální displeje stal celosvětovým standardem.

Modul má konstrukci malého formátu (SFF) a obejde se bez jakýchkoli drátů nebo kabelů a bez aktivního ventilátoru. Díky tomu má tichý provoz tichý a nízkou spotřebu. Zařízení je dodáváno s předinstalovaným systémem Windows 10 IoT Enterprise.

Nejnovější průzkumy (viz např. zprávu Credence Research) vidí pro tato zařízení největší potenciál využití v sektoru maloobchodního prodeje, potažmo přímo v prodejnách a na obchodních místech. Současně se ale zvyšuje využití velkoformátových displejů v korporátní sféře, ve zdravotnictví a v oblasti vzdělávání, kde společnosti umisťují displeje ke sdílení informací do recepcí, čekáren, resp. učeben.

„Integrace modulu Open Pluggable Specification společnosti AOPEN a zobrazovacích řešení od společnosti Sharp přinášejí skvělé vlastnosti a bohaté uživatelské prostředí. Další provozní výhodou je vznik flexibilních řešení průmyslové kvality, jež jsou ideální pro náročné požadavky komerčního použití. Mimo jiné pro nepřetržitý provoz a centralizovanou správu zařízení,“ uvedla Joy Chua, manažerka pro Global Marketing & Strategic Partnerships ze společnosti AOPEN.

Naši novou generaci displejů jsme rozšířili o Mini-OPS slot, který jim dodá větší flexibilitu. A modul od AOPEN vám dovolí mnohem víc než běžný přehrávač médií pro signage v maloobchodě či kanceláři. Těšíme na další spolupráci s našimi partnery na cestě k uvedení dalších funkcionalit,dodal Maciej Materna, Visual Solutions Product Manager ve společnosti Sharp Electronics CEE.

Společnost SHARP nabízí Mini OPS modul AOPEN PNZB03PC v rámci celé oblasti CEE, včetně České republiky.