Hlavní navigace

Nová služba Lenovo TruScale založená na IaaS

18. 3. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © Nmedia - Fotolia.com
Infrastruktura jako služba (IaaS) poskytuje zákazníkům flexibilnější využívání prostředků, rychlou implementaci a téměř neomezený výkon. Organizace mohou v datacentrech nasazovat a obnovovat hardware, software, řešení a služby bez kapitálových investic a zákazník platí pouze za využívané prostředky, podobně jako by používal cloud.
PR článek 18. 3. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Společnost Lenovo ohlásila službu Lenovo TruScale Infrastructure Services. Lenovo TruScale je služba založená na pronájmu zařízení – avšak instalovaném u zákazníka nebo na jím určeném místě. Dnešní podniky a jejich CIO požadují infrastrukturu datacenter, která umožňuje spíše růst než omezování. S rychle se vyvíjejícími technologiemi podniky potřebují schopnost integrovat nové výkonné technologie pro bezproblémové zvládnutí pracovních zátěží, často se stávajícími zdroji a omezenými kapitálovými rozpočty. IT personál tráví příliš času na administrativních úlohách a údržbě systémů než na inovacích. Moderní IT řešení by měla být škálovatelná s automatickými aktualizacemi. Díky outsourcingu správy zdrojů se mohou IT organizace zaměřit na inovace svých podniků. Podle analytické společnosti IDC uvedlo 63 procent nákupčích IT, že při volbě poskytovatele IT infrastruktury je možnost platby za spotřebované zdroje velmi důležitá.

Aby společnost Lenovo tyto potřeby zákazníků oslovila, představila svou službu Lenovo TruScale Infrastructure Services, možnost pořídit si infrastrukturu jako službu. S tímto obchodním modelem zákazníci nepotřebují kapitálové vlastnictví infrastruktury a platí jen za to, co využívají každý měsíc jako součást svých operativních nákladů. Prostřednictvím této nabídky jsou dostupná produktová portfolia Lenovo ThinkSystem a ThinkAgile, která zahrnují instalaci hardwaru, nasazení, správu i údržbu.

Nabídka Lenovo TruScale je model plně založený na spotřebovaných zdrojích a nevyžaduje žádné minimální kapacitní závazky. U Lenovo TruScale Infrastructure Services zákazníci platí pouze za kapacitu, když jejich pracovní zátěž aktivně běží. Kapacita může být škálována nahoru i dolů, aby se přizpůsobila potřebám byznysu a neustále je tím zajištěno správné dimenzování IT infrastruktury. Lenovo má k tomu unikátní řešení měření spotřeby oddělené od dat zákazníka. Poskytuje tím výhody ekonomiky cloudového typu s výhodami a zabezpečením vlastní infrastruktury. Ceník služeb je velice jednoduchý a zahrnuje přidružené služby (údržba, podpora, vzdálený monitoring a sledování zdraví systému) na jedné faktuře.

„Nabídka Lenovo TruScale as-a-Service je opravdu revoluční. Mění způsob, jak IT oddělení nakupují a obnovují svoji infrastrukturu datových center. S naším modelem založeným na měsíčním předplatném zákazníci platí za to, co používají, a omezují počáteční kapitálová rizika nákupu,“ řekla Laura Laltrello, Vice President and General Manager of Services v Lenovo Data Center Group. „Naše nabídka může být použita pro jakoukoliv konfiguraci, která naplňuje zákaznické potřeby – ať jde o storage, výkonné servery, hyperkonvergované a vysoce výkonné výpočetní prostředky, které a mohou být škálovány, jak byznys požaduje.“

„Lenovo zrychluje inteligentní transformaci svých zákazníků a jejich digitalizaci tím, že jim poskytuje nový způsob zajištění a nasazení infrastruktury. Eliminováním kapitálových výdajů za nákup IT zařízení a jejich nahrazení modelem předplatného se nyní zákazníci mohou zaměřit na růst svého byznysu a budou přitom vědět, že budou mít správnou flexibilitu průřezem celého svého prostředí,“ sdělil Roderick Lappin, Senior Vice President and Chief Customer Officer v Lenovo Data Center Group. „Zákazníci Lenovo TruScale Infrastructure mají stálý přehled o spotřebě prostřednictvím zákaznického portálu. To jim umožňuje společně s přiřazeným Customer Success Managerem mít snadný přístup ke kterékoliv úrovni spotřebního detailu, stejně jako jasnou cestu pro řízení rozlišení jakékoliv vstupní položky.“

Nabídka Lenovo TruScale as-a-Service je globálně dostupná prostřednictvím obchodních zástupců Lenovo a partnerského prodejního kanálu. Pro více informací navštivte http://www.lenovo.com/TruScale.