Hlavní navigace

Nelamte hůl nad SMS

8. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © vmachan - Fotolia.com
Nejen v rámci vnitrofiremní komunikace krátké textové zprávy dokazují, že ještě pořád mají na tomto světě své místo.

Ačkoliv je pomalu nahrazují alternativní služby v mobilních telefonech, pořád je i po čerstvě oslavených dvaceti letech nedokážeme nahradit.    

Peníze
Mnoho lidí preferuje zprávy na úkor volání právě kvůli nižším nákladům. I když už je po letech levné volání opravdu levné, průměrná světová cena jedné minuty hovoru činí v přepočtu 2,6 Kč. To je několikanásobek za to, co můžete velmi snadno napsat v několika znacích.
A právě to nejvíce oceníte při mezinárodní komunikaci. Ač se roaming a jeho ceny tlačí stále níž a níž, pořád příjemce platí za přijatý hovor vyšší částku. V těchto situacích nepomáhají ani aplikace jako Whatsapp, kdy adresát nezbytně potřebuje datové připojení.  Když někomu pošlete SMS do zahraničí, nestojí ho to vůbec nic.

Rychlost
Zatímco průměrná doba odezvy na email se pohybuje kolem 48 hodin (samozřejmě v závislosti na uživateli), u smsky se reakce dočkáte cirka během hodiny a půl. Řešit situace úzce vázané na čas se po emailu většinou nevyplácí.
Když už jsme se dotkli čtení zpráv, agentura SinglePoint si nechala vypracovat studii, ze které vyplývá, že zatímco SMS si přečte až 90 % recipientů, u emailu jsou to jen 4 z 10. Tato statistika tak nahrává využití SMS jak uvnitř společnosti, tak i při oslovování (nejen stávajících) zákazníku.

Brána do bezplatné komunikace
Finanční aspekt zkrátka k SMS zprávám neodlučitelně patří a proto se k němu ještě jednou vraťme. Existuje totiž obrovské množství online rozhrání, díky kterým můžete poslat SMS zdarma. Díky nim můžete komunikovat z vaší strany zcela zdarma. Stačí jen znát telefonní číslo a psát a psát…
SMS zkrátka ještě nepatří minulosti!

Autor článku