Hlavní navigace

Náramek MICA: Intel má zájem o segment nositelné elektroniky

5. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Intel
Ještě v roce 2014 se na trhu objeví chytrý náramek MICA navržený Opening Ceremony a vyrobený společností Intel.

Jak dokládá i aktuálně probíhající výstava IFA v Berlíně, výrobci neustávají ve snaze etablovat se na trhu nositelných chytrých zařízení. A že do tohoto segmentu se snaží dostat i firmy, které si s trhem pro spotřebitele nespojujeme, je důkazem uvedení nového chytrého náramku MICA.

Na své chystané přehlídce pro jaro/léto 2015 představí značka Opening Ceremony společně se společností Intel inteligentní náramek, jenž vznikl jako produkt jejich spolupráce. Jmenuje se MICA, což je zkratka pro „My Intelligent Communication Accessory“. Náramek navrhla společnost Opening Ceremony a vyrobil jej Intel. MICA je dámský módní doplněk vybavený komunikačními funkcemi, který byl od samého začátku pojímán jako produkt spolupráce módní značky a globální technologické společnosti. 

Zástupci obou společností oznámili v lednu 2014 na veletrhu CES v Las Vegas svůj záměr vyrobit inteligentní náramek, který by navrhli designéři Opening Ceremony Humberto Leon a Carol Limová, přičemž Intel by přispěl po technologické stránce. Nyní byl výsledek intenzivní koncepční a designové práce představen a byly zveřejněny první snímky náramku MICA.

MICA ohlašuje novou éru konvergence technologie a módy, kdy je do luxusního ženského doplňku integrována technologie. Náramek umožňuje ženám být neustále připojené prostřednictvím SMS zpráv, upozornění na schůzky a obecných notifikací dodávaných přímo na zápěstí. Další funkce budou představeny později.

Revoluční design MICA kombinuje polodrahokamy a kůži užovky s vyspělou technologií, včetně možností komunikace nebo podpory bezdrátového nabíjení. MICA bude k dispozici ve dvou provedení, přičemž obě budou mít dotykový displej ze zakřiveného safírového sklíčka. V jednom provedení bude černá kůže užovky, čínské perly a lazurity z Madagaskaru, druhé provedení bude bílé, s tygřím okem z Jižní Afriky a obsidiány z Ruska. 

MICA bude k dispozici na pultech vybraných obchodů Barneys a Opening Ceremony před Vánocemi 2014.  

Čtěte také:
→ Analýza velkých dat z nositelné elektroniky pomůže v léčbě Parkinsonovy choroby
Elektronika integrovaná do oblečení dokáže sbírat a přenášet informace o měřitelných aspektech Parkinsonovy choroby, jako jsou pomalý pohyb, třas a kvalita spánku, aniž by to pacienta jakkoli obtěžovalo.
→ Velké firmy se snaží ovládnout segment IoT
Zatím poslední krok v boji o získ podílu na trhu internetu věcí (IoT) udělal Samsung - ten kupuje nadějný start-up SmartThings.

G+