Hlavní navigace

Motorola HC1: rozšířená realita jako s Google Goggles, ale pro byznys

22. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Motorola
Společnost Motorola představila náhlavní počítač, označený jako HC1, který je na rozdíl od Google Goggles určený nikoliv pro spotřebitele, ale pro podniky.
Pavel Kreuziger 22. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Primárním účelem tohoto zařízení, jehož cena na trhu by se měla pohybovat mezi 4 – 5 tisíci dolary, je využití v armádě. Kromě vojáků jej však využije třeba i medicína (například operatéři) či civilní letectví (opravy závad na leteckých motorech). Pro takové automechanické dílny už ale bude nová Motorola poněkud finančně náročná.

Podle technického ředitele společnosti Motorola Solutions Paula Steinberga bude model HC1 poskytovat rozšířené informace k předmětům umístěným před uživatelem, bude tedy využívat principu rozšířené reality (augmented reality). Součástí přístroje je tzv. „optický mikrodisplej“ od společnosti Kopin Corporation, jenž má simulovat pohled na 15palcový displej.

Zařízení bude běžet na operačním systému Windows CE 6.0 Professional. Bude k dispozici v průběhu první poloviny roku 2013 a mezi jeho funkce bude patřit Wi-Fi konektivita a nakonec nejspíše i 3G nebo 4G.

Zdroj: pcadvisor.co.uk