Hlavní navigace

Mobilů s Wi-Fi bude během dvou let dvojnásobek

31. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Globální dodávky mobilních telefonů s Wi-Fi se podle analytiků mezi roky 2009 až 2011 zdvojnásobí. Hlavní podíl na tom bude mít masivnější nástup smartphonů s Wi-Fi funkcionalitou.

Podle analytika Michaela Morgana bude během roku 2011 dodáno asi 300 milionů mobilních telefonů s Wi-Fi. Letos se přitom očekává dodávka asi 144 takto vybavených mobilních zařízení.

Morgan dodává, že letos předpokládá, že bude dodáno asi 85 milionů smartphonů s Wi-Fi - tedy asi polovina z celkového počtu asi 170 milionů smartphonů. Počet smartphonů bude podle Morgana růst přibližně o 20 % ročně po příštích několik let. Panuej všeobecný předpoklad, že v roce 2014 již bude Wi-Fi disponovat celých 90 % chytrých telefonů.

„Zdvojnásobení počtu dodaných mobilních telefonů s Wi-Fi během dvou let je velice drastické. Wi-Fi se zkrátka stalo potřebnou, obdobně jako dříve Bluetooth," komentuje Morgan.

Výhodou Wi-Fi v mobilu je, že spousta míst dnes disponuje hotspoty - ať už jde o kavárny, restaurace nebo knihovny - stejně tak se množí hotspoty v domácnostech. Přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi dnes na svých linkách nabízejí dokonce i některé aerolinky.