Hlavní navigace

Microsoft začíná v rámci Office 365 prodávat extra prostor v OneDrive (2)

27. 9. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Fotolia - Orlando Florin Rosu
Zákazníci, kteří si předplatí spotřebitelské plány Office 365 od Microsoftu, si k nim mohou dokoupit extra porci prostoru na úložišti OneDrive. Jeden terabajt vás v takovém případě vyjde na 10 dolarů měsíčně.

Předchozí díl

Personal Vault už debutoval na některých trzích a globálně by měl být k dispozici do konce roku, uvádí Microsoft. Nabídku používat tuto funkci už dostali například někteří zaměstnanci Computerworldu sídlící v USA.

Ceny Microsoftu za extra úložiště jsou vyšší než v případě konkurenčních nabídek od Applu a Googlu, kteří jsou jeho hlavními rivaly na poli spotřebitelských produktů. Obě tyto společnosti totiž pronajímají 2 TB prostoru za 2 dolary na měsíc, což je dvojnásobek maximální velikosti úložiště od Microsoftu za cenu minimální velikosti nabízené redmondským gigantem.

Také předplatná Office 365 podnikové úrovně nabízejí standardní 1 TB prostoru na OneDrive, ale na rozdíl od levnějších předplatných pro spotřebitele nemusí mnoho korporátních předplatitelů (ale ne všichni) za extra prostor na úložišti platit. V rámci Office 365 Enterprise E3 a Microsoft 365 E5 (plus v rámci 17 dalších plánů předplatného) je s jistými háčky k dispozici teoreticky neomezený prostor na cloudovém úložišti. K dispozici je dokument podpory, který pak jasně definuje omezení maximální velikosti úložiště pro jednoho uživatele v rámci veškerých služeb předplatného, jež Microsoft nabízí.

Cloud22

Podnikoví správci IT mohou navýšit prostor na OneDrive z 1 TB až na 5 TB na jednoho uživatele bez nutnosti zásahu ze strany Microsoftu, a to skrze administrační centrum.

Zdroj: Computerworld.com