Hlavní navigace

Microsoft začíná v rámci Office 365 prodávat extra prostor v OneDrive (1)

26. 9. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: (c) T. L. Furrer - Fotolia.com
Zákazníci, kteří si předplatí spotřebitelské plány Office 365 od Microsoftu, si k nim mohou dokoupit extra porci prostoru na úložišti OneDrive. Jeden terabajt vás v takovém případě vyjde na 10 dolarů měsíčně.

Cena extra úložiště začíná na 2 dolarech za měsíc za 200 GB a šplhá až na 10 dolarů za měsíc za 1 TB (terabajt). Dodatečná podpora je k dispozici pouze zákazníkům, kteří si již předplatili Office 365 Personal nebo Office 365 Home, což jsou dva plány zaměřené na spotřebitele, jejichž hlavní výhodou je možnost provozovat Office v systému Windows nebo MacOS.

Plány Office 365 pro spotřebitele poskytují držiteli účtu 1 TB úložného prostoru na OneDrive; v případě verze Personal to platí pro jednoho uživatele, v případě varianty Home pak pro každého ze šesti možných uživatelů. Extra prostor OneDrive bude nad rámec 1 TB.

Drobným písmem v dolní části prezentační stránky plánů společnost Microsoft uvedla, že další prostor nebude přístupný každému uživateli v rámci plánu Office 365 Home. „U předplatného Home si další úložiště může zakoupit pouze primární držitel předplatného, a to pouze pro účet tohoto uživatele,“ píše se zde.

Už v červnu Microsoft oznámil svoje plány na poskytování doplňkového úložiště předplatitelům Office 365 Personal a Office 365 Home, ale nezmínil se tehdy o časovém harmonogramu. Přibližně ve stejnou dobu společnost nabídla také něco, co se nazývá OneDrive Personal Vault, což chráněný oddíl pro ukládání nejcitlivějších a nejdůležitějších souborů. Společnost Microsoft uvedla, že osobní trezor Personal Vault bude přístupný pouze prostřednictvím druhého kroku ověření identity, jako jsou otisky prstů, skenování obličeje nebo jednorázové kódy zaslané do smartphonu uživatele.

Pokračování