Hlavní navigace

Microsoft vyzývá Slack bezplatnou verzí Teams (3)

20. 7. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © .shock - Fotolia.com
Trh softwaru pro spolupráci je stále přehřátější, čehož dalším důkazem je bezplatná verze aplikace Teams, vydaná Microsoftem. Ta nabízí přístup k základním službám bez nutnosti pořizovat si předplatné Office 365.

Předchozí díl

Bezplatná varianta by se mohla líbit i malým týmům v rámci větších organizací – stejně jako Slack dosáhl „virální“ míry přijetí u velkých podniků.

Bezplatná verze Teams způsobí zintenzivnění snah konkurenčních poskytovatelů aplikací pro týmových chat a „negativně ovlivní Slack [do budoucna],“ říká Patrick Moorhead, zakladatel a hlavní analytik společnosti Moor Insights & Strategy.

Slack se ukázal být populární mezi týmy a společnost se teď více soustředí i na implementace v celých podnicích, a to se svým produktem Enterprise Grid, který byl uveden na počátku roku 2017.

Naopak Microsoft Teams začnou být dostupnější širšímu publiku, což Microsoftu umožní cílit na uživatele, kteeé by jinak nalákala bezplatná varianta Slacku. „Zatímco Slack přechází od malých skupin k těm velkým, Microsoft začal s Teams a velkými podniky a posouvá se v hierarchii směrem dolů,“ řekl Moorhead.

Larry Cannell, ředitel výzkumu společnosti Gartner, nazval krok Microsoftu krokem „agresivním,“ a dodal, že připomíná předchozí „bezplatné“ verze softwaru společnosti, například Yammer nebo Windows SharePoint Services.

„Samotné bezplatné online konference a sdílení obrazovek bude užitečné pro malé podniky, neziskovky či dokonce společenské kluby,“ řekl.

Cannell však varoval před vyhlídkou na malé skupiny v podnicích, registrující se k bezplatné verzi Teams „namísto toho, aby spolupracovali s IT na využití své verze licencované podnikem. To zdůrazňuje potřebu správného řízení a kreativních přístupů k propojování s podnikovými uživateli namísto prosté implementace technologií Office 365.“

Microsoft se zároveň pochlubil novými schopnostmi svého balíku Microsoft 365, který kombinuje Windows 10 s Office 365 a nástroji pro správu podnikové mobility. Předplatitelé zde teď budou schopni vytvářet živé a on-demand události s novými funkcemi.

Zdroj: Computerworld.com