Hlavní navigace

Microsoft vyzývá Slack bezplatnou verzí Teams (1)

18. 7. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Computerworld
Trh softwaru pro spolupráci je stále přehřátější, čehož dalším důkazem je bezplatná verze aplikace Teams, vydaná Microsoftem. Ta nabízí přístup k základním službám bez nutnosti pořizovat si předplatné Office 365.

Aplikace Teams byla uvedena jako konkurence k populární platformě pro týmové chatování s názvem Slack – která již bezplatnou verzi nabízí – na počátku loňského roku; Microsoft ji umístil do balíčku s dalšími aplikacemi Office 365 jako Yammer, One Drive a dalšími nástroji Office.

V březnu aplikaci používalo zhruba 200 tisíc organizací – v září (2017) to bylo „jen“ 125 tisíc – ačkoliv počet měsíčních aktivních uživatelů (AU) Microsoft nezveřejňuje.

Nový platební model typu freemium je určen k tomu, aby nabídl možnost vyzkoušet Teams komukoliv, řekl Alan Lepofsky, viceprezident a hlavní analytik společnosti Constellation Research. Aplikace se totiž díky tomuto modelu dostává do rukou více uživatelům.

„Bezplatné Microsoft Teams jsou významným krokem nejen proto, že jsou zdarma, ale také proto, že nevyžadují účet Office 365, čímž umožňují registraci komukoliv,“ řekl Lepofsky.

Neplatící uživatelé mají přístup ke stejným základním funkcím nabízeným v plné verzi aplikace, s neomezenými zprávami a vyhledáváním, přístupem pro hosty, audio a video hovory a sdílením obrazovek. Microsoft nabízí 10 GB týmového úložiště s dalšími 2 GB pro každého uživatele – a to s podporou až 300 lidí.

Uživatelé mohou s kolegy spolupracovat také na dokumentech ve Wordu, Excelu a PowerPointu, které jsou integrovány do aplikace Teams.

Bezplatná verze nabízí neomezený přístup ke 140 vybraným integracím aplikací třetích stran – což je daleko více než počet integrací, které umožňuje bezplatná verze Slacku, která je omezena 10 integracemi.

Pokračování