Hlavní navigace

Microsoft vytvoří dashboard pro zobrazení stavu chyb ve Windows (2)

20. 11. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: news.microsoft.com
Novinka by se měla objevit v roce 2019 a přichází jako důsledek vleklých problémů s Windows 10 October 2018 Update.

Předchozí díl

Bott odsoudil chybějící „agregátor“ problémů Windows a poznamenal, že služby jako Azure či Office 365 se chlubí status dashboardy. „Střední proud zákazníků používajících vydanou verzi Windows by neměl trávit hodiny vyhledáváním informací o problémech a aktualizacích,“ tvrdí Bott.

Bradley uvádí příklad toho, jak zákazníci včetně podnikových IT zaměstnanců a administrátorů museli shánět informace z různých zdrojů. „Vezměte si například update KB4462933, naposledy aktualizovanou 8. listopadu. Když byl vydán, nebyla v něm zařazena chyba s přiřazováním souborů jako známý problém. 8. listopadu byl aktualizován (aby tuhle chybu vzal na vědomí), ale změny musíte hledat v různých KB dokumentech.

Bradleyová stejně jako Bott uvažovala, proč Microsoft nevytvořil konsolidovaný dashboard, portál či dokonce webovou stránku, kterou by podpořil svá slova o Windows-as-a-Service, tedy Windows jako službě.

Microsoft tvrdí, že se na tom pracuje.

V příloze k příspěvku ze 13. listopadu, kterrý oznamoval vydání Windows 10 1809 po 38denním zpoždění, řekl John Cable, ředitel programového managementu servisní skupiny Windows, řekl, že na dashboardu se pracuje.

„V následujícím roce plánujeme přidat status dashboard pro aktualizace Windows, jehož prostřednictvím poskytneme více informací o jakýchkoliv problémech vedoucích k zablokování updatů,“ řekl Cable. „Pro tento aktuální rollout říjnové aktualizace budeme pravidelně doplňovat informace o významnějších problémech na veřejné stránce historie aktualizací Windows 10.“

Zdroj: Computerworld.com