Hlavní navigace

Microsoft vymýšlí s release kanály Office 365 a Microsoft 365 (5)

29. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © kokanfotograf - Fotolia.com
Společnost Microsoft minulý týden oznámila rozsáhlé změny názvu a výchozího nastavení toho, jakým způsobem aktualizuje a upgraduje jádro Office 365, tedy lokálně nainstalované aplikace, jako jsou Word, Excel a PowerPoint.

Předchozí díl

Dosavadní zákazníci běžící na Microsoft 365 Apps (dříve Office 365 ProPlus) svoji současnou distribuci změněnou mít nebudou.

Pro preview obsahu Current Channel mohou zákazníci zvolit Current Channel (Preview), nové označení pro něco, co bylo dříve pojmenováno Monthly Channel (Targeted). V rámci tohoto kanálu získáte předběžný náhled na stejné funkce, kterých se dočká i Current Channel, jen zhruba o týden dříve.

Pro tento kanál existuje také jiný název: Insider Slow.

Semi-Annual, nyní nikoliv výchozí

Semi-Annual Channel a Semi-Annual Channel (Targeted) jsou nyní Semi-Annual Enterprose Channel a Semi-Annual Enterprise Channel (Preview) beze změny tempa vydání (dvakrát za rok) či harmonogramu vydání (leden a červen, respektive pro Preview březen a září).

Největší změnou mezi novým a starým je fakt, že nové verze těchto kanálů nejsou pro nájemce Office 365 a Microsoft 365 výchozí volbou, z níž se, jak už bylo zmíněno, stal Current Channel. Tato změna však nebude mít vliv na dosavadní uživatele Microsoft 365 Apps: jejich výchozí distribuční kanál se nezmění, pokud se k tomu IT oddělení nerozhodne.

Podpora pro Semi-Annual Enterprise Channel zůstává na úrovni 18 měsíců, z nichž čtyři jsou „odloženy“ pro „Semi-Annual Enterprise Channel (Preview)“, jenž debutuje březnu pro červnovou a v září pro lednovou verzi, a zbývajících 14 je pak dedikovaných pro ne-Preview verzi aplikací Apps. (Uživatelé nemohou zůstat u Preview verze příliš dlouo, neboť její podpora trvá pouhých šest měsíců.)

Zdroj: Computerworld.com