Hlavní navigace

Microsoft vymýšlí s release kanály Office 365 a Microsoft 365 (3)

27. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Společnost Microsoft minulý týden oznámila rozsáhlé změny názvu a výchozího nastavení toho, jakým způsobem aktualizuje a upgraduje jádro Office 365, tedy lokálně nainstalované aplikace, jako jsou Word, Excel a PowerPoint.

Předchozí díl

Nový Monthly Enterprise Channel bude vydáván dle předem stanoveného harmonogramu, konkrétně každé druhé úterý v měsíci, tedy v den, kterému se přezdívá „Patch Tuesday“ kvůli jeho dlouhodobé souvislosti s vydáváním bezpečnostních aktualizací pro Windows, Office a další produkty Microsoftu.

Poznámka: K prvnímu vydání Monthly Enterprise Channel došlo 12. května. Šlo o Microsoft 365 Apps verzi 2003, build 12624.20588.

Na rozdíl od dřívějšího Monthly Channel (který mimochodem nenahrazuje) není nový Monthly Enterprise Channel složen z nejnovějších novinek a funkcionalit, ale namísto toho obsahuje ty funkce, které dříve získali uživatelé kanálu Current Channel. (O tom detailněji níže.)

Ve skutečnosti mohou být nové funkce obsažené v nejnovějším Monthly Enterprise Channel pouze podskupinou dřívějších buildů Current Channel. Microsoft se totiž příliš nevyjadřoval k tomu, co přešlo do Monthly Enterprise Channel a co zůstalo „ve střižně“.

„Funkce, které jsou v současné době v Current Channel, umsejí splnit jistá kritéria pro vydání předtím, než budou součástí feature updatu pro Monthly Enterprise Channel,“ oznámila společnost. „Kvůli tomu nejsou některé z funkcí z Current Channel přímo dostupné v příštím dostupném feature updatu pro Monthly Enterprise Channel.“

Jednotlivé verze Monthly Enterprise Channel budou podporovány dva měsíce, což uživatelům umožní přeskočit jen jeden upgrade. Například refresh na verzi 2003, build 12624.20588 z 12. května bude podporovaný do 12. července, což je Patch Tuesday pro daný měsíc.

Pokračování