Hlavní navigace

Microsoft v září ukončí službu GigJam

28. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Microsoft v září ukončí svou službu GigJam, která lidem pomáhala k rychlé spolupráci. Evidentně však o ni nebyl zájem.

GigJam v sobě kombinuje data z různých služeb včetně vlastního produktu Microsoftu Office 365, Trello, Dropbox a Salesforce. Tyto informace mohou uživatelé přenášet na sdílenou pracovní plochu neboli „gig“, což jim umožňuje rychle spolupracovat.

Kromě toho mohou snadno redigovat část informací, které sdílejí a ostatními, což znamená, že mohou selektivně sdílet pouze to, co je potřeba vidět k dokončení určitého úkolu.

GigJam byl poměrně zvláštním produktem, který Microsoft vytvořil k tomu, aby lidem pomohl společně dokončovat úkoly. Zajímavé na něm však je, že symbolizuje aktuální přístup společnosti k trhu produktivity – zaměřený na to, aby lidem umožnil rychle a nezávisle spolupracovat napříč různými službami a zároveň udržovat bezpečné prostředí.

Funguje to tak, že jeden uživatel rozjede „gig“ a vloží do něj informace z libovolné služby, například e-mailu, Salesforce, dokumentů Office nebo úkolů Asana. Tyto informace se v rámci GigJamu zobrazí jako karta, v níž mohou uživatelé zvýrazňovat část informací, redigovat jiné informace a pak odeslat celý vzniklý „balíček“ jinému uživateli ke zhlédnutí nebo editaci.

cyber23

Jenže tomu všemu je nyní konec. Služba pro produktivitu totiž evidentně nesplnila očekávání Microsoftu, který o ní v úterý napsal: „Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli ukončit projekt GigJam Preview, a to 22. září 2017. Po tomto datu veškeré zbývající „gigy“ automaticky vyprší. GigJam se tak stává další z řady služeb, které dlouho nevydržely. V tomto případě šlo konkrétně asi o rok a čtvrt.

Zdroj: PCWorld.com

Byl pro vás článek přínosný?