Hlavní navigace

Microsoft si pro předplatitele Windows 7 ESU připravil překvapení (2)

25. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Ljupco Smokovski - Fotolia.com
IT administrátoři, kteří si zaplatili rozšířenou podporu pro Windows 7, zjistili, že existuje ještě jedna podmínka k instalaci pro ty, kteří si chtějí stáhnout záplaty, za které již zaplatili.

Předchozí díl

Pokud KB4538483 neimplementujete, znamená to, že vaše PC běžící na Windows 7 – a připravená na získání prvních Extended Security Updates (ESU), vydaných po „odchodu systému do důchodu“, konkrétně v úterý 11. února – bezpečnostní aktualizace zkrátka nedostanou.

Microsoft o svém požadavku na poslední chvíli dopředu nemluvil, a to i přesto, že před debutem ESU o svém chystaném programu hovořil vcelku dost. Společnost už dříve definovala instrukce pro získání ESU a přípravu počítačů s Windows 7 na příchod těchto záplat. Dokonce i ve chvíli, kdy KB4538483 dorazila do Update Catalogu a Microsoft na základě toho zrevidoval svoje instrukce krok za krokem, nebylo na nový požadavek upozorněno dostatečně hlasitě.

Není proto překvapivé, že KB4538483 administrátory značně (nepříjemně) překvapila.

„Pro malý podnik to bylo velice rušivé,“ říká Susan Bradleyová, konzultantka pro oblast počítačových sítí a bezpečnosti, moderátorka mailing listu portálu PatchManagement.org a přispěvatelka na portálu tipů pro Windows AskWoody.com, známá jako „The Patch Lady“. Bradleyová v měsících předcházejících spuštění ESU aktivně zkoumala, jak mohou malé podniky tento program získat a implementovat.

„Musela jsem osobně asistovat několika svým klientům při nákupech těchto klíčů, myslela jsem, že jsou kompletně nastavené, a musela jsem je znovu kontaktovat, vzdáleně se připojit k jejich počítačům a nainstalovat tuhle aktualizaci na poslední chvíli, protože jsem věděla, že nebudou vědět, jak si tuhle aktualizaci zajistit sami, ani jak ji přesně nainstalovat, protože za normálních okolností nechodí na stránky katalogu Microsoftu,“ říká.

Pokračování