Hlavní navigace

Microsoft si pro předplatitele Windows 7 ESU připravil překvapení (1)

24. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Screenshot Windows 7
IT administrátoři, kteří si zaplatili rozšířenou podporu pro Windows 7, zjistili, že existuje ještě jedna podmínka k instalaci pro ty, kteří si chtějí stáhnout záplaty, za které již zaplatili.
Gregg Keizer 24. 2. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Microsoft tento týden opět zkomplikoval situaci okolo svojí rozšířené podpory pro operační systém Windows 7, když IT administrátorům oznámil, že existuje zcela nová podmínka v podobě aktualizace, kterou si musejí nainstalovat předtím, než si vůbec můžou stáhnout už dříve zaplacené záplaty.

Tento požadavek na poslední chvíli dostal název „Extended Security Updates Licensing Preparation Package“ a identifikační číslo KB4538483. Jde tedy o určitý balíček pro přípravu licencí pro ESU, což je oficiální zkratka programu rozšíření podpory.

Balíček si můžete stáhnout manuálně z Microsoft Update Catalogu. Kromě toho by se měl objevit také ve WSUS (Windows Server Update Services), což je platforma pro správu záplat, kterou používají komerční zákazníci Microsoftu. Nebude ovšem automaticky dodáván skrze službu Windows Update, na kterou spoléhají některé drobné podniky, pokud jde o instalaci potřebných záplat.

Celý proces splnění nového požadavku může být označen jedním slovem těžkopádný. „Takže musíme implementovat balíček pro přípravu licence, restartovat, znovu vyhledat aktualizace, tyto nové aktualizace nainstalovat a znovu restartovat?“ ptal se na Twitteru člověk jménem Eric, který tvrdil, že je administrátorem více než 15 tisíc klientů Windows ve státě Cincinnati.

„Přesně tak,“ dostal odpověď z oficiálního twitterového účtu služby Windows Update.

Pokračování