Hlavní navigace

Microsoft se zlepšuje v dokumentaci problémů se záplatami, ty však přetrvávají (2)

20. 6. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Dlouhá léta jsme žili v nejistotě poté, co na našich PC s Windows začaly páchat škody chybné záplaty. Často trvalo celé dny či dokonce týdny, než byly na základě sporadických zpráv chyby identifikovány. V posledních dvou měsících došlo ke zlepšení; nevysvětlené problémy přesto přetrvávají.

Předchozí díl

Oba tyto bugy se dotkly všech strojů s Windows, od Windows 7 po nejnovější verzi Windows 10 i veškerých variant systému mezi tím. Nejsou důsledkem izolovaných, okrajových okolností. Jestliže pro přístup ke stránkám na doméně gov.uk potřebujete IE nebo Edge, či používáte vlastní náhledy v Event Vieweru, pak máte problém.

Ani jeden z těchto bugů není ničím výjimečný – jedná se o další případ staré známé chabé kvality patchů, na kterou jsme si už zvykli. Rozdíl však tentokrát spočívá ve veřejném (a včasném) přiznání Microsoftu. Namísto toho, aby společnost uživatele pár dní až týdnů mátla, zveřejnila přehledný popis problému v krátkém sledu. Nová stránka Release Information (Informace o vydáních) skutečně funguje!

Aby bylo jasno, stále existují problémy, které na stránce Patch Information reflektovány nejsou. Ale jde o velký krok správným směrem.

Zde jsou některé další problémy, které sledujeme:

  • Jestliže v nové verzi Windows 10 1903 používáte stránku pokročilých možností Windows Update pro nastavení odkladu (nové verze) feature updatu na 365, celá sekce řešící odklady aktualizací zmizí.

Netušíme, jestli (a) jde o chybu a nikoliv funkci, (b) jaké nastavení bude platit po zmizení sekce, a (c) jak to má fungovat. Myslíme, že jde o chybu, ale někteří zpochybňují integritu Microsoftu. Nejsme si jisti, jak to bude Microsoft řešit.

  • Kumulativní aktualizace z tohoto měsíce záměrně deaktivují funkci Bluetooth Low Energy při nesprávném spárování zařízení.
  • Kromě toho máme zprávy o pravděpodobném konfliktu mezi Windows 8.1 Monthly Rollup, KB 4503276, a ovladačem Intelu pro Bluetooth číslo 20.120.2.

Pokračování