Hlavní navigace

Microsoft s několikaletým předstihem ukončuje podporu IE10

8. 2. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Julien Eichinger - Fotolia.com
Podniky, které stále používají IE10, mají čas jen do ledna 2020 na to, aby přešly na novější verzi (nebo jiný prohlížeč). Konec podpory ze strany Microsoftu přichází o tři roky dříve, než bylo původně plánováno.
Gregg Keizer 8. 2. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Verze IE10 bude na systémech běžících na Windows Server 2012 nahrazena IE11.

„Počínaje jarem 2019 mohou začít komerční zákazníci používající Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard využívat ve svých testovacích prostředích nebo pilotních kruzích IE11,“ napsala Suchithra Gopinathová, programová manažerka Microsoftu, v příspěvku na blogu společnosti z 28. ledna. „Na dokončení přechodu z IE10 na IE11 pak budete mít čas do ledna 2020. Po tomto datu nebudeme pro IE10 vydávat žádné bezpečnostní ani ne-bezpečnostní aktualizace, bezplatné ani placené možnosti podpory, ani online změny technického rázu.“

IE10 měl původně dostávat bezpečnostní aktualizace až do 10. října 2023, což je datum ukončení podpory Windows Server 2012. Tahle podpora byla slíbena poté, co Microsoft donutil svoje zákazníky k upgradu na nejnovější verzi IE pro jejich operační systém, což znamenalo, že většina lidí musela přejít na IE11 nebo migrovat na konkurenční prohlížeč. Tohle rozhodnutí ukončilo podporu IE8 čtyři roky před plánem a podporu IE10 dokonce sedm let před plánem na různých operačních systémech včetně Windows 7 a 8.

Jediným (ne-embedded) OS, který mohl běžet na IE10 a pořád dostávat aktualizace, byl Windows Server 2012.

Důvodem pro rozhodnutí opustit IE10 je podle Gopinathové přechod k „rychlejší a bezpečnější zkušenosti se surfováním“ a kromě toho znamená, že budete moci „snížit počet vámi podporovaných verzí Internet Exploreru ve vašem prostředí.“

Pokračování podpory bylo doposud jen úlitbou pro komerční zákazníky, kteří i nadále využívali zastaralé webové aplikace a intranetové stránky navržené pro IE v dobách jeho největší slávy.

Zdroj: Computerworld.com