Hlavní navigace

Microsoft představuje novou řadu cloudových řešení

13. 10. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: © violetkaipa - Fotolia.com
Nové verze řešení a služeb, jako jsou Windows Server, System Center, Visual Studio, Windows Azure, Windows Intune a SQL Server, umožní zákazníkům rychleji nasadit a začít využívat výhod cloudu.

Microsoft představil nabídku nových verzí svých klíčových produktů serverové platformy a cloudu. Nová řešení vycházejí ze strategie firemních cloudů od Microsoftu a zákazníci tak budou moci těžit z výhod provázanosti IT řešení ve firmě a veřejného cloudu. Inovované komponenty umožní zákazníkům efektivně transformovat jejich datacentra.

Již 18. října tak uvede na trh produkty Windows Server 2012 R2 a System Center 2012 R2. Jejich nasazení umožní modernizovat IT infrastrukturu datacenter. K tomu slouží technologie  Hyper-V pro vysoce škálovatelnou virtualizaci, výkonná úložiště dat s dramaticky nižšími náklady než doposud a také Softwarově definované sítě (SDN) zajišťující nepřetržitý provoz aplikací a služeb napříč cloudem.

Rozšíření služeb v oblasti hybridních cloudů bude díky strategickému partnerství se společností Equinix. Tato aliance poskytne zákazníkům větší možnosti při realizaci rychlejších privátních připojení ke cloudu. Zákazníci budou moci propojit své sítě s Windows Azure prostřednictvím Equinix s vyšší propustností, dostupností a zabezpečením.

Podpora in-memory databáze
Microsoft již brzy představí druhou zkušební verzi databázové platformy SQL Server 2014 CTP2. Ta především nabídne integrované zpracování transakcí a dat v paměti, díky kterému zákazníci získávají 10x až 30x vyšší výkon při stávajícím hardwaru. Zároveň představuje platformu pro hybridní cloud, která organizacím dovoluje jednoduše vytvářet, nasazovat a spravovat řešení kombinující nasazení v rámci firmy a v cloudu. Například propojení se službami Windows Azure přináší zákazníkům integrovanou funkci zálohování a obnovy z cloudu. 

Analýza velkých dat s technologií Hadoop
Ještě do konce října 2013 bude představena služba HDInsight Service,  která umožňuje analýzu velkých objemů zejména nestrukturovaných dat. HDInsight Service vychází z open-source technologie Apache Hadoop. Díky jejímu možnému propojení se SQL Serverem a s nástroji pro  business intelligence může zákazník analyzovat daná data s pomocí známých aplikací, jako jsou např. Microsoft Excel a Power BI pro Office 365. S nástroji Power BI mohou uživatelé kombinovat data uložená ve firmě s daty uloženými v cloudu a tato data snadno a rychle vyhodnocovat s pomocí výjimečných vizualizací.

Podpora mobility a BYOD
Rozšiřující se využívání cloudových aplikací a různých typů zařízení vede společnosti k úvahám o využití konceptu Bring Your Own Device. Nová verze Windows Intune, která bude rovněž uvedena na trh 18. října 2013, poskytuje IT oddělením ve spojení s nástrojem System Center Configuration Manager možnost nabídnout mobilním uživatelům bezpečný přístup k aplikacím a datům prostřednictvím zařízení se systémy Windows, iOS nebo Android. Toto prostředí pro jednotnou správu určené pro stolní počítače i mobilní zařízení doplňuje nové funkce přístupu k informacím a jejich ochrany u řešení Windows Server 2012 R2.  

top100

Spolu s Windows Server 2012 R2 představí Microsoft tento měsíc dále také aplikaci Microsoft Remote Desktop, která umožní snadný přístup k virtuálním pracovním plochám a virtuálním desktopům prostřednictvím různých zařízení a platforem, včetně systémů Windows, Windows RT, iOS, OS X a Android.

G+