Hlavní navigace

Microsoft obnovil prodej notebooků Huawei ve svém online obchodě

24. 6. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Před měsícem se začala médii šířit zpráva o tom, že z online obchodu Microsoft zmizely notebooky značky Huawei.

Tento krok americké společnosti naznačoval, že jedná v souladu s probíhající obchodní válkou její země s Čínou. Ačkoliv kamenné obchody Microsoftu pokračovaly s prodejem laptopů Huawei bez přerušení, o odstranění produktů čínské značky ze svého online obchodu společnost vytrvale mlčela.

Tento týden se ale původně odstraněné položky obchodu vrátily zpátky na svoje místo a zákazníci tak jsou schopni si je znovu koupit. V souvislosti s návratem Microsoft svoje dosavadní mlčení přerušil několika prohlášeními. „Hodnotíme a budeme i nadále reagovat na množství obchodních, technických a regulatorních záležitostí vycházejících z nedávného přidání Huawei na seznam amerického ministerstva obchodu,“ řekl mluvčí společnosti portálu The Verge. „V důsledku toho obnovujeme prodej existujícího inventáře zařízení Huawei v Microsoft Store.“

Microsoft dále objasnil, že má v plánu prodávat dosavadní inventář (čili pravděpodobně dříve naskladněné zboží) odpovídající aktuálním regulacím US. Což potenciálně znamená, že si zákazníci mohou kupovat laptopy Huawei z online obchodu do vyčerpání zásob, přičemž o tom, co se stane poté, zatím nepadlo ani slovo. Microsoft pravděpodobně bude pokračovat v nastavené strategii až do té doby, než bude obchodní blokáda Huawei určitým způsobem aspoň trochu zmírněna. Kdoví, možná pak dojde i na levné repasované notebooky.

Vývoj je v tomto případě podobný situaci okolo Googlu, který podporuje smartphony Huawei, jež byly už dříve dodány zákazníkům s jeho licencovaným softwarem, což naznačuje, že zákaz prodeje produktů společností „na seznamu“ je relativně shovívavý k obchodním smlouvám, které byly uzavřeny před začátkem platnosti zákazu v plném rozsahu.

Cloud22

V nabídce na Microsoft Store se tak nyní nacházejí notebooky Huawei včetně modelů MateBook, MateBook 13 a MateBook X Pro, přičemž poslední jmenovaný je aktuálně vyprodaný.

Zdroj: Techspot.com