Hlavní navigace

Microsoft couvá od pokusu vyměnit vyhledávač v Chromu (1)

19. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Computerworld
Microsoft oznámil, že couvá od svého kritizovaného plánu donutit prohlížeč Google Chrome, aby ve výchozím nastavení používal jeho vyhledávač Bing.
Gregg Keizer 19. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

„Rozšíření Microsoft Search in Bing se s verzí 2002 Office 365 ProPlus dodávat nebude,“ napsal Microsoft v nepodepsaném příspěvku na blogu společnosti.

Koncem ledna Microsoft potichu oznámil, že změní výchozí vyhledávač Google Chrome na Bing – což je vlastní vyhledávací služba Microsoftu – na počítačích využívajících Office 365 ProPlus, což je kancelářský balík sloužící jako jádro podnikových předplatných Office 365.

Změna výchozího vyhledávače v rámci Chromu měla započít teď v únoru a k jejímu završení mělo dojít v červenci. Toto načasování totiž bylo závislé na tom, kdy si podnikoví IT administrátoři naplánovali aktualizace Office 365 ProPlus. „Počínaje verzí 2002 Office 365 ProPlus bude nainstalováno rozšíření Microsoft Search for Bing, které učiní Bing výchozím vyhledávačem ve webovém prohlížeči Google Chrome,“ napsal Microsoft v době představování novinky. „Toto rozšíření bude nainstalováno společně s novými instalacemi Office 365 ProPlus nebo při aktualizaci dosavadních instalací Office 365 ProPlus.“

Microsoft tehdy zároveň oznámil, že to samé na počítačích svých zákazníků využívajících Office 365 ProPlus učiní i s konkurenčním Firefoxem, ačkoliv se tak mělo stát až o blíže nespecifikovaném datu někdy v budoucnosti.

Důvod této nucené změny ve vyhledávání spočíval podle Microsoftu v tom, že Bing musel implementovat Microsoft Search, což je řešení, které při spárování s účtem Office 365 umožňuje uživatelům vyhledávat interní informace – například dokumenty uložené na OneDrive nebo SharePointu – přímo z adresního řádku prohlížeče.

Pokračování