Hlavní navigace

Microsoft brání pomalý nástup rozšíření pro Edge

5. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Microsoft/Computerworld.com
Společnost tvrdí, že nastavuje „vysokou laťku pro kvalitu“, ale omezený počet doplňků pro Edge může poškodit popularitu tohoto prohlížeče mezi uživateli Windows 10.
Gregg Keizer 5. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Microsoft oznámil, že zná jeden z důvodů, proč si uživatelé Windows 10 Edge neoblíbili. Jde o to, že vývojáři pro něj v uplynulých 12 měsících publikovali pouze 70 rozšíření, což je v porovnání s konkurenčními řešeními zoufale málo.

„Je to něco málo přes rok od chvíle, kdy Microsoft pro Edge přinesl nejžádanější funkcionalitu – rozšíření,“ napsala Colleen Williamsová, programová manažerka týmu Edge, na blog společnosti.

Williamsová se pochlubila pokroky, které její společnost učinila při přesvědčování externích vývojářů ke tvorbě rozšíření pro prohlížeč, a – co je podle ní ještě důležitější – k budování základů, které do budoucna umožní integraci pokročilejších doplňků.

„Než jsme našim zákazníkům mohli zpřístupnit širší ekosystém rozšíření, potřebovali jsme zlepšit schopnosti naší platformy pro rozšíření a přidat více funkcionalit pro rozšíření dosavadní,“ napsala Williamsová. Za příklad těchto schopností dává integraci mezi aplikacemi UWP (Universal Windows Platform) a rozšířeními, vylepšená API otevřená vývojářům a přístup doplňků k záložkám prohlížeče.

Ačkoliv začal Microsoft rozšíření pro Edge testovat už v březnu 2016, až v srpnu stejného roku při vydání tzv. Anniversary Update (1607) Windows 10 s inovovaným prohlížečem Edge je rozšířil i na běžné uživatele.

Ke 3. říjnu 2017 bylo ve Windows Store k dispozici 70 rozšíření pro Edge; šest z nich, čili 9 procent celku, vytvořil sám Microsoft interně. Podle Williamsové je takto pomalý nástup výsledkem přístupu Microsoftu ke schvalování nových aplikací, který „zvyšuje laťku pro kvalitu“. Toto schvalování navíc trvá dlouho vzhledem k tomu, že špatně zpracované aplikace mohou oslabit zabezpečení prohlížeče, ovlivnit jeho výkon a snížit jeho spolehlivost a důvěryhodnost.

Zdroj: Computerworld.com