Hlavní navigace

Listopadové záplaty Microsoftu probíhaly překvapivě klidně (1)

4. 12. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Po katastrofálním měsíci záplat v říjnu se Microsoft podle všeho konečně rozhodl zpomalit a záplatu pro Windows 10 (1809) konečně napravit.

Zdaleka nejdůležitějším důvodem relativního klidu v uplynulém měsíci je opětovné vydání zpožděného updatu Windows 10 1809, se kterým si Microsoft sice dal načas, na druhou stranu je dobře, že nic neuspěchal.

Dále jsme zde měli balíček rozličných záplat pro Windows a Office, pár oprav .NET, nový Servicing Stack Update či obvyklou dávku oprav Flashe.

Verze Windows 10 1809 (October 2018 Update) byla vydána 2. října a následně stažena 5. října, což bylo způsobeno především nářky některých uživatelů nad ztracenými daty. K opětovnému uvedení Win10 1809 došlo 13. listopadu, ale možnosti její instalace využila jen menšina uživatelů. Ačkoliv lze k metodice AdDuplexu zachovávat jistou dávku skepticismu, tahle reklamní síť hlásí, že na základě jejích výpočtů běželo ke konci listopadu na nejnovějším, podzimním upgradu jen 2,8 % všech strojů s Windows 10.

Nejdůležitější novinkou týkající se záplat za uplynulý měsíc je fakt, že Microsoft konečně znovuobjevil tzv. Windows Insider Release Preview Ring. Někdo má možná za to, že Insider Release Preview Ring byl navržen k testování nových verzí Windows, ovšem to je omyl.

Co říká oficiální dokumentace Insider Programu od Microsoftu?

Jestliže chcete být součástí aktuálního veřejného releasu Windows 10, ale přesto mít i nadále raný přístup k aktualizacím, aplikacím a ovladačům, aniž byste riskovali přesun do „Development Branch,“ je Release Preview Ring tou nejlepší možností pro vás. Release Preview Ring je viditelný pouze tehdy, když je vaše verze buildu Windows stejná jako aktuální Production Branch. (...)

Pokračování