Hlavní navigace

Lepší zdraví díky IT?

1. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Samsung
Majitelé smartphonů očekávají, že tato zařízení budou měřit a regulovat jejich hladinu stresu a prodlouží jejich život o dva roky. Takový monitoring již dnes zajišťují technologie, které nosíme přímo na těle. Spotřebitelé se však kromě funkcí zaměřují i ​​na design, je jich 55 procent. Druhou skupinou jsou ti, které zajímá spíše konkrétní funkcionalita pro jejich specifické potřeby (59 procent). 62 procent spotřebitelů zajímá monitorování mikroklimatu, k zájmu o vlastní zdraví podle nich patří i pochopení společenských zdravotních rizik.

Ericsson se ve své nedávné studii Delší život: zdraví a internet, podíval na to, jak jsou spotřebitelé se sebou spokojeni po zdravotní stránce a jako jejich zdraví a sportování souvisí s využíváním internetu. Studie shrnula data z nedávných spotřebitelských průzkumů, přičemž pokrývá 49 zemí světa.

Michael Björn, šéf výzkumu v Ericsson ConsumerLab říká: „Ti, kteří jsou již nyní spokojeni se svým zdravotním stavem a životním stylem jsou zpravidla první, kteří zkoušejí nové přístupy. Z jejich strany vidíme větší zájem o novinky z wellness technologií jako od typických technologických pionýrů nebo těch, kteří trpí nějakými zdravotními problémy, Early adopters mají velmi specifické nároky, které směřují ke cloudu, ochraně soukromí, design a funkcím, které chtějí využívat simultánně. Naplnění jen jedné či dvou z nich jim jednoduše nepostačí.“

Tím, že 71 procent spotřebitelů se ve stejné míře zajímá o monitorování svého zdraví, jakož i o nositelná zařízení a analýzu organismu. Spotřebitelé poukazují i ​​na širokou paletu cloudových služeb, které jim rovněž dávají potenciál žít zdravěji a déle, ať už jsou to technologie nositelné nebo ne.

Studie také odhalila, že očekávání delšího života jdou za hranice osobních zařízení a služeb, povzbuzují nástup změny v individuálním i společenském vnímání zdraví jako životního stylu.

Micheal Björn k tomu dodává: „Spotřebitelé v městech čelí stále větším ekologickým problémům a jejich zájem o společenské koncepty v rámci ochrany zdraví se zvyšuje. Pokud mluvíme o technologiích, jde například o náramky, které monitorují hladinu smogu, nositelné technologie, které pomáhají ekologicky smýšlejícím lidem koordinovat dojíždění do práce a mnoho dalších. Mohou tak přispět k rychlejšímu zavádění změn. Zájem o zdraví na individuální úrovni tak může vést ke změnám na úrovni společnosti“.