Hlavní navigace

Lenovo inovuje tablet Yoga: více režimů, více velikostí, více operačních systémů

17. 10. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo.com
Ve verzi 2 přichází řada úspěšných tabletů s verzemi s OS Windows, a to opět s velikostmi 8" a 10". Nový je 13palcový Yoga Tablet 2 Pro, který je možné použít i jako projektor.
ali 17. 10. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Vylepšení doznal především stojánek, který nyní kromě funkce postavení a položení se sklonem umožní i pozici na pověšení na zeď. Režim na postavení nyní má vyšší stabilitu při používání funkce 10bodového multidotykového displeje.

Pro ty, kteří preferují systém Windows, jsou k dispzici 8 a 10palcové modely Lenovo Yoga Tablet 2 s Windows v barvě ebenová čerň s předem nainstalovanou sadou Microsoft Office 365 s ročním předplatným. Oba dva mají Office a volitelně 4G (LTE). 10palcový model s Windows je dodáván s BT klávesnicí sloužící také jako stylový kryt tabletu.

Pro uživatele preferující systém Android nabízí společnost Lenovo Yoga 2 Tablet v platinové barvě ve velikosti 8 a 10 palců, a dále jako zcela nový model 13palcový Yoga Tablet 2 Pro běžící na systému Android KitKat 4.4, který se využít i jako projektor.  I modely pro Android nabízejí volitelnou 4G technologii pro mobilní připojení. Tablety rovněž přicházejí s aplikacemi Lenovo Premium Apps umožňujícími uživatelům snadno sdílet, synchronizovat a chránit cenné informace ve svém tabletu (SHAREit sdílí informace okamžitě mezi více zařízeními bez připojení k internetu a SYNCit pak zálohuje a obnovuje kontakty, SMS zprávy a záznamy o hovorech).

Kromě designu tabletu byly vylepšeny i jeho výkonnostní specifikace. Procesor Intel Atom podporuje rozšířené funkce zvuku a kamery včetně duálních předních reproduktorů s  Dolby Audio a Wolfson Master HiFi pro čistý zvuk spolu se zadní 8MP kamerou. Tablety také upoutají celou řadou užitečných funkcí pro připojení včetně dvoupásmového Wi-Fi a microUSB s OTG připojením, které například umožňuje uživatelům nabíjet jejich telefon (vyžaduje samostatný kabel). Zůstává i tradičně dlouhá výdrž na baterii.

Čtěte také:
→ Lenovo představuje vícerežimový ultramobilní Yoga Tablet
Yoga Tablet přichází se třemi pracovními režimy a až 18hodinovou výdrží baterie. Tablet s překvapivou cenou pohání Android.
→ Jedničkou na českém trhu s PC je Lenovo
Společnost Lenovo se v roce 2013 stala největším dodavatelem osobních počítačů v České republice. Její podíl se dostal na 22%.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+