Hlavní navigace

Kvůli „technické chybě“ unikla jména a e-maily uživatelů Amazonu

26. 11. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Amazon.com (screenshot videa)
Právě v období černého pátku a „kyberpondělí“ není tato situace zrovna ideální. Ostatně poslední, co by Amazon právě teď potřeboval, je masivní bezpečnostní incident.
Shawn Knight 26. 11. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Společnost by právě v těchto dnech měla vydělat velkou část svých ročních tržeb a poslat potenciální kupující do rukou konkurentů kvůli obavám o bezpečnost není právě něco, o čem by největší e-commerce gigant snil.

Společnost ve středu informovala některé svoje zákazníky o „technické chybě“ na její webové stránce, která odhalila jejich jména a e-mailové adresy.

Později Amazon různým médiím potvrdil autenticitu podezřele vypadající zprávy, přičemž uvedl pouze to, že problém vyřešil a informoval zákazníky, kteří by jím mohli být dotčeni. Neoznámil ovšem, kolika účtů se situace týkala ani kdy přesně se incident uskutečnil.

V původní zprávě Amazon napsal, že zveřejnění soukromých informací nebylo důsledkem ničeho, co by udělali sami uživatelé, a že není potřeba měnit hesla ani podnikat žádnou jinou akci. Navzdory tomuto ujištění ze strany společnosti je změna hesla po bezpečnostním incidentu vždy dobrý nápad.

Popis celé události ze strany Amazonu, tedy „technická chyba,“ naznačuje, že současná situace nesouvisí s říjnovým incidentem, kdy společnost propustila jednoho ze svých zaměstnanců za to, že sdílel e-mailové adresy zákazníků s externími prodejci na jeho platformě.

Je jasné, že bezpečnostní incident nemohl pro Amazon přijít v horším okamžiku. Právě v těchto dnech totiž probíhají již „tradiční“ předvánoční výprodejové akce Black Friday a Cyber Monday. Bagatelizovat celý incident by teď tedy mohlo být v nejlepším zájmu společnosti… nebo je možné, že opravdu o nic nejde.

Zdroj: Techspot.com