Hlavní navigace

Komix pořádá konferenci Moderní databáze 2012

24. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Společnost Komix pořádá již 24. ročník konference Moderní databáze – Architektura informačních systémů, která se uskuteční 17. – 18. května 2012.
redakce 24. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Hlavním tématem letošního ročníku konference je Zpracování velkých objemů dat a transakcí. Konference mapuje aktuální trendy i dostupné technologie v oblasti zpracování dat a architektur informačních systémů.

„Současná doba se vyznačuje extrémním nárůstem objemu nestrukturovaných dat a zároveň potřebou je ukládat a získávat z nich relevantní informace. Dosud převládající relační databáze ale narážejí v této oblasti na své meze a postupně jim konkurují tzv. „NoSQL“ přístupy. Nejvýznamnější světoví dodavatelé relačních databázových systémů navíc začali oba přístupy kombinovat. Konference nabízí účastníkům možnost udělat si přehled o tomto aktuálním trendu setkání SQL a NoSQL světů a zorientovat se v možném dalším vývoji,“ říká Petr Kučera, ředitel společnosti Komix a garant konference Moderní databáze.

Hlavním tématem konference budou technologie pro zpracování velkých objemů dat a transakcí, návštěvníci budou mít příležitost se také dozvědět, jaké technologie používá Google či Facebook nebo se seznámit s novým konceptem publikace dat na internetu Linked Data. Dále se budeme zabývat cloudovými technologiemi a právními aspekty sdílených služeb a bezpečnosti dat v nich obsažených.

Konference je určena všem, kdo chtějí znát trendy vývoje informačních technologií a architektury informačních systémů, architektům, vedoucím zodpovědným za informační systémy, vedoucím projektů a specialistům. Předcházejících ročníků se zúčastnilo vždy 50 – 60 IT odborníků z velkých společností a organizací z celé České republiky a Slovenska.

Bližší informace o konferenci Moderní databáze 2012 naleznete a registrovat se můžete na adrese: www.komix.cz/MD2012.