Hlavní navigace

KKCG a Foxconn otevírají nové datové centrum SafeDX

3. 10. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: SafeDX
Nové datové centrum v Praze ve spolupráci společnost Foxconn a mezinárodní investiční skupiny KKCG. Spuštění společného datacentra znamená první reálný výsledek vloni zahájené mezinárodní spolupráce obou firem. Skupina KKCG a společnost Foxconn mají každá ve společném podniku poloviční podíl.

SafeDX připravuje výstavbu i dalších datových center v ČR a v Evropě. KKCG stále více investuje do oblasti informačních technologií, připomeňme investici do společnosti DataSpring, která realizovala datacentrum v Lužici u Hodonína. „Jsem přesvědčen, že Česko má potenciál být evropským IT centrem a toto je jen první krok na společné cestě,“ uvádí Karel Komárek, zakladatel investiční skupiny KKCG. „Těší mě, že se nám podařilo se spojit se silnou evropskou investiční skupinou, která má hluboké znalosti středoevropského prostředí a zázemí, za kterým stojí tým expertů a profesionálů. Důležité je také podotknout, že využíváme ty nejmodernější technologie, abychom dokázali uspět v mezinárodní konkurenci. Digitalizace a automatizace v průmyslu a koncepce Průmysl 4.0 jsou klíčové oblasti, do kterých směřují naše investice s cílem být i nadále světovým lídrem v oblasti poskytování komplexních služeb v oblasti IT pro naše zákazníky,“ dodává Terry Gou, zakladatel společnosti Foxconn. 

Datové centrum SafeDX je strategicky umístěno v Praze a poskytuje inovativní služby. Nabízí nejen hardware, ale především kompletní IT řešení a zaměřuje se na zahraniční společnosti. „Velký potenciál představují globální IT společnosti či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,“ říká ředitel SafeDX Martin Smekal.

SafeDX zajišťuje nadstandardní služby mezinárodní konektivity do klíčových lokalit právě v Asii. Díky podpoře Foxconnu a dalších partnerů (například China Telecom), je datové centrum schopno plnit i velmi specifické potřeby zákazníků. Nové datové centrum klientům poskytne profesionální servis, vysokou dostupnost a nadstandardní provozní efektivitu včetně mezinárodní konektivity. Datové centrum bylo vyprojektováno tak, aby splnilo požadavky certifikace Tier III. Takových datacenter není mnoho a SafeDX ve Vysočanech je navíc vystavěno na vlastnim pozemku (na mistě bývalého filmového archivu) a je stavebně odděleno od sousedních budov. To mu poskytuje i další vrstvu fyzické ochrany objektu.

Zdroj: KKCG