Hlavní navigace

Kdo hledá, najde: Win 10 1809 k dispozici pro všechny

2. 1. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Týden před Vánoci Microsoft oznámil, že s několika málo výjimkami teď každý uživatel Windows 10, který klikne na položku „vyhledat aktualizace“ v systému, najde slavnou zářijovou, říjnovou, listopadovou a prosincovou aktualizaci, tedy verzi 1809.

Nejnovější verze Windows 10 už sice byla nějakou dobu k dispozici, ale až do 17. prosince nikoliv oficiálně. Podle Microsoftu si tak novou a nechvalně proslulou verzi může nainstalovat jakýkoliv „pokročilý uživatel,“ který ve Windows Update klikne na možnost „vyhledat aktualizace.“ Jsme si jistí, že existuje paralelní vesmír, v němž „vyhledat“ znamená „instalovat.“ A samozřejmě, že sousloví „pokročilý uživatel“ je v tomto případě slovní hříčkou; i proto, že kliknutím na „vyhledat aktualizace“ dáváte Microsoftu svolení instalovat Windows 10 verzi 1809 automaticky.

Existuje ovšem několik háčků, především seznam hardwaru a softwaru, které s 1809 příliš nesouzní. V tuto chvíli Microsoft 1809 na nekompatibilní stroje nedistribuuje – jsou „blokovány.“ Což je samozřejmě opět vysvětleno marketingovou hantýrkou. Citujeme: „Blokovací problémy jsou pro nás vysokou prioritou, kterou budeme řešit co možná nejrychleji. Jestliže detekujeme, že vaše zařízení má nějaký problém, jako je nekompatibilita aplikací, aktualizaci instalovat nebudeme, dokud tenhle problém nebude vyřešen, a to i když vyhledáte aktualizace. (…).“

Ještě je třeba zmínit, že Microsoft Windows 10 ve verzi 1809 nepovažuje za dostatečně stabilní pro podnikové zákazníky. V hantýrce Microsoftu to znamená, že možnost „obsluhování“ (servicing) verze 1809 není nastavena na „Semi-Annual Channel,“ ale „Semi-Annual Channel (Targeted),“ tedy cíleně na konkrétní stroje. Čili uživatelé, které Microsoft natlačí do verze 1809, běží na verzi, která ještě není zcela „dopečená.“ Jinými slovy, verze 1809 je dost dobrá pro „plebs,“ ale nikoliv pro platící zákazníky.

soutez_casestudy

Chcete-li se stát neplaceným beta testerem, se vším, co to znamená, klikněte na „vyhledat aktualizace.“ Pokud se však tomuto dokonale odvratitelnému vánočnímu dramatu chcete vyhnout, upgrade zablokujte a čekejte na další instrukce.

Zdroj: Computerworld.com

Byl pro vás článek přínosný?