Hlavní navigace

K dispozici je preview Windows 2019, plná verze ještě letos

21. 3. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Microsoft oznámil, že příští verze Windows Server, pojmenovaná Windows Server 2019, bude dostupná ve druhé polovině tohoto roku. Společnost se zároveň pochlubila některými novými funkcemi softwaru a tím, že kupující zaplatí více.

„Je vysoce pravděpodobné, že zvýšíme cenu licence Windows Server pro klienty (CAL). Více detailů poskytneme, až budou k dispozici, píše Erin Chappleová, ředitelka programového managementu pro Windows Server.

Naštěstí to vypadá, že Windows Server 2019 dostane dost novinek, které růst ceny ospravedlní. Kromě toho jde o nejnovější vydání v rámci tzv. Long-Term Servicing Channelu po Windows Server, což znamená, že kupující získají pět let „mainstreamové“ a pět let prodloužené podpory. Jestliže jste zapojeni do Windows Insider Programu, můžete se k preview buildu dostat již nyní.

Microsoft se u Windows Server 2019 zaměřuje na čtyři témata: zapojování hybridních cloudů, vylepšenou bezpečnost, aplikace a hyperkonvergovanou infrastrukturu. Jednou ze zdůrazňovaných funkcí je Project Honolulu, webový klient, který administrátorům umožňuje kontrolovat cloudové stroje Server i Azure skrze jediný portál.

„Díky Windows Server 2019 a Projectu Honolulu budou zákazníci schopni jednoduše integrovat služby Azure jako Azure Backup, Azure File Sync, obnovení po katastrofě a mnohem více, takže tyto služby Azure budou moci využívat bez narušení svých aplikací a infrastruktury,“ napsala Chappleová.

Cloud22

Vylepšení se dočkala také podpora kontejnerů a konvergované infrastruktury, přičemž velikost základního obrazu (image) kontejneru Server Core byla snížena ze zhruba 5 GB na méně než 2 GB. Tento krok „sníží čas stahování obrazu o 72 procent […].“ Kromě toho je zde podpora pro Kubernetes, která je aktuálně v betaverzi.

Zdroj: Techspot.com