Hlavní navigace

Jaroslav Gergič se ujal vedení týmu bojujícího proti počítačové kriminalitě v pražském R&D centru Cisco

17. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Cisco
Jeho úkolem je mimo jiné zajistit efektivní komunikaci mezi vědeckým a inženýrským týmem a rozvíjet mladé talenty.
ali 17. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Jaroslav Gergič (39) je zkušený manažer, který působil mimo jiné jako ředitel v českém start-upu GoodData. Na nové pozici bude zodpovědný za celý inženýrský tým a bude se starat o efektivní spolupráci s vědeckým týmem. Jeho cílem bude řídit vývoj softwaru a koordinovat vývojové programy. Velmi důležitým úkolem bude také rozvoj týmu a péče o mladé inženýry, kteří svou kariéru v oblasti vývoje sofistikovaného bezpečnostního software teprve začínají.

Gergič působí v oboru informačních technologií už více než 20 let. Do společnosti Cisco přichází ze společnosti GoodData, kde pracoval od roku 2008 na různých pozicích, naposledy jako generální ředitel její dceřiné společnosti GoodData Česká republika. V průběhu předchozí profesní kariéry pracoval například ve společnosti Ariba (nyní součást SAP) nebo IBM Watson Research.

„Na pražském vývojovém týmu v Cisco mě zaujala především velmi úzká a úspěšná spolupráce mezi výzkumem a vývojem, podpořená navíc tím, že naše bezpečnostní řešení dodáváme zákazníkům jako cloudovou službu. Díky této unikátní kombinaci se nám daří extrémně zkrátit inovační cyklus, pružně reagovat na neustálé proměny počítačových hrozeb a zákazníkům poskytnout ochranu ve všech fázích pokročilých útoků,“ uvedl Jaroslav Gergič.

Jaroslav Gergič získal doktorský titul na Karlově Univerzitě v Praze v oboru softwarové systémy. Je mu 39 let, je ženatý a má tři děti. Hovoří plynně anglicky a česky, mezi jeho záliby patří fotografie a chytrá mobilní zařízení. O tom, že o mladé talenty může pečovat skutečně ve všech směrech, svědčí mimo jiné i trenérská licence pro fitness, kterou vlastní již od roku 1997.

Autor článku