Hlavní navigace

Jaromír Hvížďala a Jan Hvížďala získali ocenění EY Technologický podnikatel roku 2017

28. 3. 2018
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: EY
Držitelem prestižního ocenění EY Technologický podnikatel roku 2017 se stali otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi ze společnosti JHV-Engineering. Tato cena je součástí soutěže EY Podnikatel roku vyhlašované každoročně společností EY. Jaromír a Jan Hvížďalovi se v únoru 2018 stali také držiteli krajského titulu EY Podnikatel roku 2017 Pardubického kraje.
ali 28. 3. 2018
Doba čtení: 3 minuty

JHV-Engineering je úspěšná česká rodinná firma zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. S obratem téměř půl miliardy se JHV-Engineering řadí mezi špičku na trhu automatizace a jejich linky lze najít ve výrobních halách na čtyřech kontinentech, kromě Evropy je to například Čína, Rusko, Spojené státy nebo Mexiko.

„Zisk titulu je obrovskou poctou nejen mně, ale hlavně všem mým spolupracovníkům. Bez nich bychom nemohli dělat svou práci na vysoké úrovni. Ujistilo nás to v přesvědčení, že inovační vize a používání špičkových technologií zaujímá velmi důležité místo v podnikání. Jsme pyšní, že pomáháme zákazníkům fungovat lépe, při tom děláme práci snů a ještě k tomu získáme tak prestižní ocenění od zkušené poroty nejlepších podnikatelů Česka. Je skvělé, že jsou kandidáti vybírání velmi pečlivě, nejen na základě PR, ale hlavně na základě skutečně odvedené práce. Celá soutěž pro nás byla velkým zážitkem a zkušeností,“ sdělil své dojmy ze získání titulu oceněný Jaromír Hvížďala ze společnosti JHV-Engineering.

Když Jaromír Hvížďala v roce 1999 zakládal firmu JHV-Engineering o pěti zaměstnancích, vzal za své motto, že v jednoduchosti je síla, a řídí se jím dodnes. I jeho konstruktéři říkají, že vývoj probíhá pouze do té doby, dokud se ubírají komponenty. Přidávat něco navíc podle nich totiž umí každý. Právě díky víře v jednoduchost, rychlost a stabilitu se z JHV-Engineering stala úspěšná firma zabývající se vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek, která se s obratem téměř půl miliardy řadí mezi špičku na trhu automatizace nejen v České republice, ale i ve světě.

Linky JHV najdete na čtyřech kontinentech, kromě Evropy je to například Čína, Rusko, Spojené státy nebo Mexiko. Velká část produkce vzniká pro oblast automotive, vyrábí linky na převodovky, zpětná zrcátka, brzdové systémy i nejrůznější senzory. Ve spotřebním průmyslu se zaměřují na rozměrné zakázky – linka na výrobu garážových vrat má 30x50 metrů a výstupem jsou hotové balíky s vraty. Pro elektroprůmysl staví linky na vypínače, jističe a zásuvky. Nechybí ani medicínský průmysl, z dílny JHV Engineering pochází první automatická montáž katetrů na světě. Byznys JHV-Engineering stojí na nejmodernějších technologiích a inovacích, které posouvají výrobu neustále dopředu. Tým více než stovky špičkových vývojových inženýrů dokáže vyřešit i ty nejsložitější problémy a také díky tomu je firma jedničkou v oboru. Jako jedni z prvních začali například využívat laserové pájení. Na problémy zákazníků se dívají jinak. Zatímco ostatní jen vylepšují stávající řešení, v JHV-Engineering vymýšlejí zcela nové postupy.

Autor článku