Hlavní navigace

Japonský ministr pro kyberbezpečnost nikdy nepoužil počítač

16. 11. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Gopas
Přeháněli jste někdy úroveň vašich schopností a vědomostí, jen abyste získali svoji práci snů? Jošitaka Sakurada, japonský ministr, který má na starosti kybernetickou bezpečnost, možná ano. Nedávno totiž přiznal, že navzdory svojí pozici nikdy nepoužil počítač, a k úžasu ho přivedl koncept USB disku.

Sakurada byl v říjnu jmenován ministrem pro kybernetickou bezpečnost a Olympijské hry, což znamená, že je zodpovědný za kyberbezpečnostní přípravy na LOH v Tokiu.

Při setkání parlamentní komise byl Sakurada postaven před otázku poslance Masata Imaie, týkající se jeho počítačové gramotnosti. „Od 25 let jsem nezávislý a vždycky jsem vedl svoje zaměstnance a sekretářky, aby tyhle věci dělali,“ odpověděl Sakurada. „Já jsem nikdy nepoužil počítač!“

Ministr zároveň působil zmateně, když byl dotázán, zda byly v japonských jaderných elektrárnách používány USB disky, a řekl, že „nezná detaily,“ když se ho zeptali, jaká bezpečnostní opatření jsou v těchto elektrárnách zavedena.

Na otázku, jak může mít někdo s tak nízkými znalostmi technologií na starosti kybernetickou bezpečnost, Sakurada odpověděl, že to není problém, protože o pravidlech a politice rozhodují lidé v jeho úřadu a vláda země.

„Je neuvěřitelné, že je někdo, kdo se nikdy nedotkl počítače, zodpovědný za politiku kybernetické bezpečnosti,“ řekl Imai.

Cloud22

Pro Sakuradu to není nic nového. Už dříve měl problémy s odpověďmi na jednoduché otázky o Olympijských a Paralympijských hrách v Tokiu v roce 2020. Kdyby tak věděl, jak si je najít na Googlu.

Zdroj: Techspot.com

Autor článku