Hlavní navigace

Jak vyřešit bezpečnost dat a oddělit náklady na firemní a soukromé užívání chytrých zařízení? Řešení Knox od společnosti Samsung

1. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Samsung Electronics
Práce s citlivými daty v chytrých mobilních zařízeních je trendem současnosti a jejich ochrana je zásadním tématem pro každou obchodní společnost. Využívání smartphonů k pracovním i soukromým účelům bez obav o bezpečnost dat je možné jen v případě dokonalého zabezpečení zařízení. Samsung představil účinnou bezpečnostní platformu KNOX, na které jsou postaveny dva nejnovější smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Tyto aktuální vlajkové lodě zásadního inovátora na trhu mobilních zařízení jsou ideálním řešením pro všechny uživatele, kteří hledají spolehlivý, bezpečný a multifunkční nástroj pro práci i zábavu.
redakce 1. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

PR článek

Platforma Samsung KNOX je další generací zabezpečené platformy AndroidTM, kterou společnost Samsung představila v roce 2013. Svým zaměřením především na zařízení střední a vyšší třídy vyvažuje schopnosti zabezpečení hardwaru, aby tak operačnímu systému a aplikacím nabídla více úrovní ochrany. Jedná se o mobilní bezpečnostní řešení přímo v zařízení, které dokáže oddělit pracovní a osobní údaje pomocí vylepšené technologie dostatečně zabezpečené i pro provoz na sítích s vládní klasifikací.

Pro firmy je správa všech zařízení v síti klíčovým bodem. Samsung KNOX přináší efektivní mobilní platformu pro správu zařízení, díky níž IT odborníci získávají data o rizikových útocích v reálném čase a zařízení zaměstnanců tak mají nepřetržitou ochranu. Nejnovější aktualizace KNOX zahrnuje přihlášení několika kroky, generování one-time-pass a schopnosti účtování (vytvoření platební brány). Na veletrhu Mobile World Congress 2015 získal Samsung za řešení KNOX Workspace cenu „Nejlepší produkt či řešení pro zabezpečení / proti podvodným útokům“ od Asociace GSMA.

Jednoduchý a úsporný způsob nastavení více zařízení zajišťuje funkce KNOX Mobile Enrollment, která umožňuje správcům IT a řešení MDM automaticky odstupňovat a přidávat velký počet zařízení pomocí konfigurace informací o zařízení na cloudu.

Platformu KNOX je možné jednoduše integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync. Zařízení Samsung lze spravovat také pomocí cloudových MDM řešení, která využívají výhradně cloud, takže nevyžaduje žádné investice do lokálního hardwaru a softwaru. Kompletní funkce správy obsahují více než 500 podporovaných zásad IT dostupných v rámci platformy KNOX a více než 1000 rozhraní API řešení MDM. Navíc se jejich počet každý den zvyšuje.

Pokud chce zaměstnavatel oddělit náklady za osobní využívání údajů od podnikového, má k dispozici funkci Enterprise Split Billing. Díky ní je zcela jasné, jaká část využití dat plyne z podnikového využití a jaká z využití pro osobní účely. Podniky tak mohou svým zaměstnancům provádět řádné náhrady nákladů vzniklých v souvislosti s pracovními úkoly.

Samsung S6Zařízení Samsung Galaxy jsou připravena k zabezpečené práci ihned po zapnutí. Jediným klepnutím na tlačítko lze přepínat mezi pracovním prostorem platformy KNOX, který je chráněný heslem, a osobními aplikacemi. Pracovníci oddělení IT si mohou být jisti, že firemní údaje jsou zabezpečené a dají se spravovat, zatímco zaměstnanci si mohou své zařízení bez jakýchkoli obav libovolně přizpůsobovat osobními aplikacemi. Data, se kterými se právě nepracuje, jsou zabezpečena pomocí šifrování v zařízení a ověřování čipovou kartou SmartCard, zatímco přenášená data lze chránit připojením VPN vyhrazeným pro jednotlivé aplikace a šifrovacími klíči. V případě krádeže může správce zařízení na dálku vymazat a využít službu Samsung Absolute Theft Recovery.

Kromě vysokého stupně zabezpečení nabízejí smartphony Galaxy S6 a S6 edge výkonný a superrychlý fotoaparát (umožňuje fotit již za 0,7 s po spuštění) či možnost bezdrátového anebo superrychlého nabíjení přes kabel (za 10 minu až 4 hodiny provozu). Navíc se vyznačují unikátním designem, který skvěle doplní image úspěšného byznysmena.

Více informací naleznete na www.samsung.cz.