Hlavní navigace

Jak urychlit proces zakládání společnosti s. r. o.?

9. 5. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Simplyoffice.cz
Založení společnosti je stále zatíženo velkou byrokracií. Úřady, banky, notář a stohy dokumentů každoročně odradí potencionální podnikatele od založení firmy. Co všechno musíte absolvovat a dá se to zařídit i rychleji?
Doba čtení: 2 minuty

5 kroků k založení společnosti

Založení společnosti se řídí zákonem o obchodních korporacích č. 90/2012 Sb. Jakmile se na zakládání firmy vrhnete svépomocí a nemáte předchozí zkušenosti, snadno uděláte chybu v dokumentech a žádostech, které k procesu založení neodmyslitelně patří. Celý proces až po zapsání do obchodního rejstříku trvá zhruba 25–30 dní. Obvykle musíte projít těmito kroky:

  • Potřebujete vystavit živnost, takže musíte navštívit živnostenský úřad. 
  • Abyste firmě založili účet, na který složíte základní kapitál, musíte si vybrat banku. Tady podle výběru banky narůstá cena o bankovní poplatky. 
  • Kvůli zápisu do obchodního rejstříku budete potřebovat oficiální sídlo. Kvůli tomu také musíte kontaktovat majitele nemovitosti a získat od něj souhlas s umístěním sídla. 
  • Nemine vás ani návštěva notáře, u kterého uzavřete zakladatelskou smlouvu. Cena činí asi 4 000 Kč. 
  • Nakonec podáte žádost o zápis nové firmy do obchodního rejstříku.

S ready made společností podnikáte už za 24 hodin

Existuje samozřejmě i rychlejší a také pohodlnější způsob, jak se vrhnout na podnikání. Vybrat si můžete hned ze dvou variant. Tou první je koupě ready made společnosti. Jedná se o založené firmy, které nemají žádné závazky ani pohledávky. Byly založené čistě za účelem dalšího prodeje, takže nikdo před vámi s nimi nepodnikal. Tyto společnosti už mají rovněž zajištěné sídlo, takže vám odpadnou starosti s jeho hledáním. Všechno vyřídíte během jedné jediné schůzky, čímž ušetříte čas, který byste jinak strávili postáváním na úřadech. S ready made společností podnikáte už za 24 hodin od podpisu smlouvy.

Společnost na klíč přesně podle vašich představ

Druhou variantou je založení společnosti s. r. o. na klíč. Tady už máte volnější ruku. Jednoduše nadefinujete, jak chcete, aby společnost vypadala, a o víc se nestaráte. Simply Office za vás vyřídí živnost, připraví potřebné dokumenty, zajistí notáře a nechají společnost zapsat do obchodního rejstříku. Jedná se o velice rychlé a efektivní řešení. S firmou na klíč podnikáte za 5–10 dní. Nemusíte zbytečně čekat ani se strachovat, jestli jste dokumenty vyplnili a zkompletovali správně. K založení společnosti vám stačí jen jeden krok a mnohem méně času.