Hlavní navigace

Jak mohou podniky šetřit na Office pro home office (5)

10. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: blogs.office.com
Když se společnostem rozprchne pracovní síla, stále mohou něco ušetřit tím, že těmto vzdáleným pracovníkům nabídnou přesně ten správný balík Office. Nabízíme několik možností.

Předchozí díl

Získejte Teams zdarma pro zaměstnance, kteří je nemají

Ačkoliv je aplikace Teams součástí většiny plánů Office 365 Business a Office 365 Enterprise, existují jisté výjimky, včetně Office 365 Business a Office 365 ProPlus. A pak tu máme zaměstnance, kterým není přiřazena licence Office 365 kvůli jejich pracovním rolím.

Společnost však potřebuje způsob, jakým může komunikovat se všemi svými zaměstnanci.

Microsoft nabízí program nazvaný „Microsoft Teams Exploratory“, který umožňuje zaměstnancům s aktivní e-mailovou adresou spravovanou přes Azure Active Directory požádat o licenci Microsoft Teams. (Požadavek však musí být iniciován samotným uživatelem; nemůže být tedy pro daného uživatele žádán administrátorem.) Tato bezplatná licence se bude hodit až do příštího výročí podnikové smlouvy nebo obnovy předplatného, a to v průběhu měsíce ledna 2021 nebo po něm.

Další Teams zdarma

Dalším způsobem, jak svoje zaměstnance vybavit Teams – a dalšími kousíčky Office, včetně komerčních práv na webové a mobilní aplikace – je využít bezplatnou nabídku Microsoftu Office 365 E1. Tato možnost, kterou Microsoft poprvé zmínil počátkem března, dává právo na používání E1 po dobu šesti měsíců.

Nejlevnější plán Enterprise – 8 dolarů za uživatele a měsíc při platbě za rok – zahrnuje Teams, jakož i on-line úložiště (OneDrive), e-mail (Exchange) a webové verze Wordu, Excelu, PowerPointu a Outlooku. Součástí plánu jsou taktéž mobilní aplikace Office pro iOS a Android.

Tato nabídka je zaměřena na podniky nebo další organizace s již existujícími vztahy s prodejním partnerem nebo resellerem Microsoftu. „Kontaktujte svého partnera Microsoftu nebo obchodního zástupce,“ napsal Jared Spataro, jeden z vysoce postavených manažerů Microsoftu, v příspěvku na blogu společnosti z 5. března.

Pokračování