Hlavní navigace

Jak mohou podniky šetřit na Office pro home office (2)

7. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Computerworld
Když se společnostem rozprchne pracovní síla, stále mohou něco ušetřit tím, že těmto vzdáleným pracovníkům nabídnou přesně ten správný balík Office. Nabízíme několik možností.
Gregg Keizer 7. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

Jestliže vaše společnost spoléhá na Office s „věčnou“ licencí

„Věčná“ licence Office je taková, kterou si firma zakoupí jednou s jediným poplatkem předem, typicky v rámci hromadné licenční smlouvy (tzv. volume licensing). Tento poplatek dává kupujícímu právo používat zakoupený balík tak dlouho, jak jen bude chtít, i dlouho poté, co Microsoft přestane dodávat bezpečnostní aktualizace, jestliže tedy budete chtít jít do rizika. Jednu licenci lze instalovat pouze na jeden PC nebo Mac, a tak je vázaná na toto zařízení, nikoliv na jeho aktuálního uživatele.

Což znamená, že pokud tato zařízení zůstala na pracovišti a zaměstnanci byli posláni pracovat domů, nejsou pro tyto zaměstnance k dispozici žádné licence Office, které by si mohli nainstalovat na svoje osobní notebooky.

Předplaťte si Office 365 E1 nebo Office 365 Business Essentials

Tyto dva plány – první pro firmy všech velikostí, druhý pak pro společnosti, které si zakoupí 300 nebo méně licencí – patří j nejlevnějším předplatným Office 365. Office 365 E1 stojí 8 dolarů za uživatele a měsíc (při platbě na rok dopředu; více o tom později). Office 365 Business Essentials pak vyjde na 5 dolarů za uživatele a měsíc (opět při roční platbě předem).

Ani jeden z těchto plánů nenabízí desktopové aplikace Office, které najdete ve věčných licencích Office. Namísto toho jsou jejich součástí webové verze Wordu, Excelu, PowerPointu a Outlooku. A kromě toho tato předplatná nabízejí Teams, což je software Microsoftu pro videokonference a spolupráci, který mnoho společností začalo používat – nebo začalo více používat – pro komunikaci a setkávání se zaměstnanci, kteří jsou nyní „v domácím vězení.“

Pokračování