Hlavní navigace

Jak mohou podniky šetřit na Office pro home office (1)

6. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Když se společnostem rozprchne pracovní síla, stále mohou něco ušetřit tím, že těmto vzdáleným pracovníkům nabídnou přesně ten správný balík Office. Nabízíme několik možností.
Gregg Keizer 6. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Společnostem se rozprchli pracovníci – kdysi úctyhodné hordy zaměstnanců uzavřené v prosklených budovách nyní posedávají u kuchyňských stolů, v domácích pracovnách nebo v rádoby tichých koutech domácností.

Poslat zaměstnance domů, mimo kolotoč korporátu, může být prosté jako říci „běžte domů“, ale zajistit, aby tito pracovníci mohli pracovat z domu a být v tomto ohledu produktivní (nebo alespoň částečně produktivní), to vyžaduje jisté úsilí – spoustu úsilí.

Náhlost tohoto exodu z kanceláří mohlo management, IT oddělení a dokonce i zaměstnance samotné ponechat na tuto změnu zcela nepřipravené. Klíčové a pro práci naprosto nezbytné aplikace, například Microsoft Office, jim mohou chybět. Jenže peníze nerostou na stromě, a v časech cholery nebo koronaviru už tuplem ne.

Dostat Office k zaměstnancům, kteří byli posláni domů, nebude jednoduché. Jestliže firma zůstala u on-premise řešení s věčnou licencí, začít s „hybridizací“ infrastruktury přesunem části těchto licencí do cloudu může být drsnou zkušeností. A jestliže IT oddělení nemá dostatek zkušeností s „menežováním“ vzdálených pracovníků, má se ještě hodně co učit.

Způsoby osekávání nákladů a úspory peněz však existují, jestliže je prvním pravidlem byznysu přimět všechny, aby pracovali na byznysu. Americký Computerworld zkombinoval některé z nejlepších možností, některé pro firmy spoléhající na Office 2010, 2013, 2016 nebo 2019, jiné pro podniky částečně či zcela fungující na Office 365.

Zůstaňte zdraví. Zůstaňte v byznysu.

Pokračování