Hlavní navigace

IT manažeři jsou k bezpečnostní stránce velkých dat skeptičtí (2.)

8. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © maxkabakov - Fotolia.com
Bezpečnost velkých dat – Big Data Security – je v prostředí IT velkým tématem. Definuje způsob, jak přimět podnikové zákazníky k využívání nové metody detekce hrozeb na základě těžby obrovského množství podnikových dat obecně a také dat spojených nějakým způsobem s bezpečností. Odpovědí některých IT oddělení je však „děkuji, nemám zájem“.

Předchozí díl

Práce Sto. Tomase jakožto bezpečnostního manažera firmy vyžaduje interakci s obchodními jednotkami v oblasti bezpečnostních záležitostí, ne sezení u přístrojové desky. Hodnota nástrojů jako je SIEM pro byznys je ve vysvětlování bezpečnostních rizik a vlivu na obchodní jednotky; nemůžete je zahltit daty, poznamenává Sto. Tomas.

Někdy musí být SIEM změněn. Například Moloney řekl, že operační tým Humany se právě nachází v procesu migrace z RSA enVision SIEM na Sensage SIEM, což je nástroj, který bude využíván ke sbírání a korelaci dat spojených se systémy detekce vniknutí nepovolané osoby, s firewally a další korporátní infrastrukturou. S nástrojem enVision byl problém, že se neškáloval na analýzu dostatečného rozsahu, protože „populace“ v Humaně vzrostla z pěti na 55 tisíc, řekl Moloney.

Bezpečnostní IT manažeři se nicméně nevzdávají naděje na to, že by poskytovatelé bezpečnostních řešení, kteří uznávají, že „bezpečnost velkých dat“ představuje špičkový přístup, přišli s něčím, co by pro ně stálo za to.

Big Data budou naší budoucností, minimálně co se týče reakce na APT (pokročilé vytrvalé hrozby)“, řekl Sto. Tomas, který zároveň dodává, že bude vývoj situace této technologie v následujících několika letech bedlivě sledovat. Dosud jsou však „Big data, pokud jde o bezpečnost, velkou výzvou,“ uzavírá.