Hlavní navigace

Investor Icahn: Akcie VMware by měly stát 300 dolarů

13. 11. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ARNnet.com.au
Investor Carl Icahn se nechal slyšet, že společnost VMware by měla stát 300 dolarů za akcii. Jde o další z jeho kroků ve snaze zhatit plán Dellu na přerod ve veřejnou společnost nákupem akcií vázaných na jeho podíl v softwarové společnosti.
Vibhuti Sharma 13. 11. 2018
Doba čtení: 1 minuta

„Na základě nedávné nabídky společnosti IBM za Red Hat, což je obchod, o kterém si myslíme, že má podobnou hodnotu jako budoucí akvizice VMwaru, by měl VMW stát 300 dolarů za akcii,“ napsal Icahn v dopise.

„Na rozdíl od upadajícího segmentu PC hardwaru je VMware v popředí rychle rostoucího prostoru cloudové infrastruktury a softwaru pro mobilitu podniků. Máme za to, že při současných obchodovacích cenách VMware na trhu trh podceňuje skutečný ziskový potenciál VMW, neboť přijímání a neustále rostoucí komplexita cloudově-nativního světa povede k udržitelnému, dlouhodobému růstu.“

IBM se dohodlo na akvizici Red Hatu za 190 dolarů za akcii v hotovosti, což je o 63 procent více, než kolik činila uzavírací hodnota akcie 26. října.

Dell v červenci oznámil, že za koupi akcií VMwaru zaplatí 21,7 miliardy dolarů v hotovosti a akciích, čímž společnost vrátí na akciový trh bez IPO, tedy úvodní veřejné nabídky.

Počátkem listopadu Icahn společnost Dell zažaloval s tvrzení, že výrobce počítačů nezveřejnil finanční informace spojené s jeho plány na přerod ve veřejnou společnost zpětným odkupem svých akcií.

Dell zatím na žádosti portálu ARNNet o komentář nereagoval.

Zdroj: ARNNet.com.au