Hlavní navigace

Implementace manažerského informačního systému pro řízení nemocnic a zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji

12. 5. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ICZ
Manažerský informační systém ICZ pro oblast zdravotnictví reaguje na dlouhodobou potřebu managementu kraje mít k dispozici důležité údaje pro zajištění maximálních příjmů zdravotnických zařízení kraje při minimalizaci rizik případných ztrát a také disponovat nástrojem pro efektivní řízení nákladovosti organizací.

Manažerský informační systém ICZ pro oblast zdravotnictví reaguje na dlouhodobou potřebu managementu kraje mít k dispozici důležité údaje pro zajištění maximálních příjmů zdravotnických zařízení kraje při minimalizaci rizik případných ztrát a také disponovat nástrojem pro efektivní řízení nákladovosti organizací. Výhodou je možnost srovnání jednotlivých zdravotnických zařízení v daném kraji či sledování všech zdravotnických zařízení jako jednoho celku.

V případě tohoto projektu jde o věcně rozsáhlou a technologicky zajímavou implementaci úspěšného manažerského informačního systému ICZ AMIS*MIS. Konkrétní implementace čítá šest informačních systémů pro stejný počet nemocnic Moravskoslezského kraje a manažerský IS pro oblast zdravotnictví pro krajský úřad Moravskoslezského kraje. Systém nyní pokrývá šest klíčových oblastí (zdravotní péče, ekonomika, personalistika, logistika, statistika, kvalita), vše se silným důrazem na benchmarking.

ICTZ24

Vlastní řešení přebírá informace z primárních implementací ICZ  AMIS*MIS každého zdravotnického zařízení a pomocí sofistikovaných pohledů umožňuje sledovat nemocnice a zdravotnická zařízení v kraji jako celek, stejně tak i detailně porovnávat jednotlivá zařízení. V rámci implementace byla uskutečněna integrace se 32 okolními systémy, v samotném řešení byly maximálně využívány freeware komponenty. Zajímavostí je, že všechny uvedené manažerské systémy jsou provozovány v technologickém centru Moravskoslezského kraje, celé řešení je pak integrováno s portálem úředníka.

Úspěšná implementace přispěla kromě dalších faktorů k výraznému zlepšení hospodaření krajských nemocnic, které ze ztráty 37 milionů korun v roce 2013 dospěly k loňskému více než 15milionovému zisku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku