Hlavní navigace

Hybridní Acer Aspire R7 - notebook nebo tablet?

4. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Acer
Acer představil svou verzi kombinace notebooku a tabletu s operačním systémem Windows 8. Na netradiční technické řešení si uživatel bude muset zvyknout.

Zařízení, které se označuje jako hybridní notebook se opatřen speciálním dvojitým kloubem tak, aby umožnila překlopení displeje o 180 stupňů. Díky tomu se dá Acer Aspire R7 používat jako tablet nebo jako běžný notebook s plnohodnotnou klávesnicí. Jediný rozdíl je v tom, že trakckpad je neobvykle umístěn ne pod klávesnicí, ale nad ní. Překlopením displeje a zavřením víka získáme uspořádání běžné pro tablety. Hmotností 2,5 kg¨se nové hybridní zařízení od Aceru také blíží spíše notebookům než tabletům.

Notebook/tablet je vybaven velkým 15palcovým displejem s FullHD rozlišením 1920x1080 px. I další konfigurace odpovídá tomu, že Acer Aspire R7 může být výkonným pomocníkem při práci. Je vybaven procesorem Intel Core i5 s grafickou kartou Intel HD4000. K dispozici je až 6 GB paměti RAM a netradičně může být vybaven dvojicí pevných disků: jednak běžným SATA o kapacitě 500GB a dále SSD diskem o kapacitě 24GB. Nechybí ani čtečka karet, HD kamera, duální mikrofon, dvojice USB 3.0 portů a jeden USB 2.0 port, HDMI port, zvukový vstup/výstup. Zařízení je vybaveno také vícefunkčním výstupním portem, který je možno díky redukcím proměnit v VGA, Ethernet nebo USB konektor.

Acer Aspire R7 se bude prodávat za baťovských 999 USD ve své nejlevnější verzi. Ta ale na českém trhu nebude dostupná, Acer zde bude prodávat „plnotučnou“ konfiguraci za cenu přibližne 35.000 Kč.

G+