Hlavní navigace

Hledáte bankovní půjčku? Podívejte se na základní přehled jejich aktuálních nabídek

13. 3. 2018
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Hyperia
Mnoho zájemců o půjčku preferuje poskytovatele z bankovního sektoru. Banky u nich totiž stále vzbuzují větší důvěru, než nebankovní společnosti. Pojďme se tedy společně podívat, zda je u bankovních půjček z čeho vybírat.
Doba čtení: 4 minuty


Vybrané bankovní půjčky na cokoliv a jejich základní parametry

Komerční banka
Osobní půjčka od Komerční banky nabízí částky od 30.000 Kč do 2.500.000 Kč s maximální dobou splatnosti 8 let. Mezi výhodami, které jsou pro bankovní sektor zcela typické, patří možnost pojistit se proti neschopnosti splácet.

Equa bank
Minutová půjčka od Equa bank je k dispozici od 5.000 Kč do 600.000 Kč. Doba splatnosti je stanovena na 3 až 120 měsíců. Také v tomto případě je možné využít pojištění proti neschopnosti splácet.

Česká spořitelna
Půjčku ČS je možné čerpat v rozmezí od 20.000 Kč do 700.000 Kč. Podle výše příjmů může ČS schválit dokonce až 2.500.000 Kč, ale jedná se o individuální případy. Doba splatnosti je až 10 let a také zde je nabízené pojištění na nepříznivé životní situace dlužníka.

Air Bank
Bankovní půjčka od Air Bank je nabízena od 5.000 Kč do 900.000 Kč. Doba splatnosti je k dispozici o 6 do 120 měsíců. Samozřejmě, že i u této banky se můžete pojistit. Při spolehlivém splácení bude uplatněna bonusová úroková sazba.

Hello Bank
O Hello půjčku můžete požádat v rozmezí od 20.000 Kč do 1.000.000 Kč s dobou splatnosti 6 až 120 měsíců. Když budete mít zájem o pojištění schopnosti splácet, lze vybírat ze 4 variant. Půjčka se sjednává online.

ČSOB
ČSOB vám půjčí částky od 20.000 Kč do 800.000 Kč, s dobou splatnosti až na 8 let. V případě potřeby lze odložit splátky až o 3 měsíce. ČSOB půjčka nabízí 3 různé varianty pojištění schopnosti splácet.

Moneta Money Bank
Expres půjčka od Moneta Money Bank nabízí 5.000 Kč až 800.000 Kč na dobu 3 až 120 měsíců. Moneta nyní nabízí zajímavou akci, neboť garantuje, že sníží úrokovou sazbu o 2 % proti stejné konkurenční nabídce, jestliže ji zájemce o bankovní půjčku doloží.

Sberbank
O půjčku od Sberbank je možné požádat v částkách od 30.000 Kč do 1.000.000 Kč. Doba splatnosti je nastavena na 12 až 96 měsíců. Sberbank garantuje nejvýhodnější půjčku po celou dobu splácení, tzn. když dostanete v průběhu splácení lepší nabídku, Sberbank by ji měla dorovnat nebo dokonce vylepšit. U pojištění schopnosti splácet jsou možné 2 balíčky.

Co mají tyto nabídky společného?

Vedle toho, že jde o banky, tak se jedná hlavně o důležité podmínky půjček:

  • půjčky jsou poskytovány na cokoliv
  • je potřeba doložit pravidelné příjmy
  • finanční prostředky jsou posílány na bankovní účet
  • půjčku může vždy získat český občan
  • u cizinců je vyžadováno povolení k trvalému pobytu
  • žádná z bank se aktuálně nijak dramaticky neliší v RPSN od druhé (můžou být i výjimky, záleží na mnoha okolnostech)
  • ve většině bank musíte nakonec dojít na pobočku
  • obvykle musíte počítat s tím, že vám banka založí bankovní účet, pokud ho u ní ještě nemáte

U RPSN si je ovšem nutné uvědomit, že její výši ovlivňuje samotná půjčka. Konkrétně hlavně částka a doba splatnosti. Navíc se RPSN neustále vyvíjí, v závislosti na změnách úrokových sazeb ze strany České národní banky. Proto pokud chcete získat nejlevnější bankovní půjčku, je potřeba se vždy podívat na aktuální úrokové sazby.

Chcete ještě více ušetřit? Vyberte si bankovní účelovou půjčku

Jestliže již dopředu víte, že si za vypůjčené peníze od banky budete kupovat auto, nábytek nebo televizi, potom byste se měli podívat i na tzv. účelové bankovní půjčky. Právě ty totiž můžou být zajímavou konkurencí půjčkám bez účelu, zejména s ohledem na jejich úrokovou sazbu a další podmínky. K analýze výhodnosti je vhodné využít online srovnání půjček, které je zcela zdarma.