Hlavní navigace

Google žádá uživatele o pomoc s vývojem příštího smarphonu Pixel

21. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Sashkin - Fotolia.com
Na nový chytrý telefon Pixel 2 si ještě nejspíš několik měsíců počkáme, ale Google již žádá uživatele o pomoc s jeho nástupcem.

Ne, Google nezaložil projekt na Kickstarteru, ale žádá uživatele o návrhy, jak by měl podle nich příští Pixel vypadat, jaké funkce nabídnout a co zlepšit oproti předchozím modelům. V příspěvku ve fóru komunity uživatelů Pixelu položil vedoucí jeho vývoje Krishna Kumar čtyři otázky: „Co se vám líbí na designu? Co se vám na něm nelíbí? Co jsme udělali správně? Co bychom měli zlepšit?“

Kumarův příspěvek ukazuje, jak složitá rozhodnutí musel Google u Pixelu přijmout, „od nekonečných diskusí o úhlu zakřivení okrajů telefonu přes povrch vypínače a barvu přístroje po zajímavý název“. Celý proces vzniku a rozhodování o podobě Pixelu byl dopodrobna nedávno popsán v článku, který vyšel na serveru CNet.

cyber23

Žádat online komunitu o pomoc je vždy riskantní počin – stačí se podívat na ZTE Hawkeye – ale mezi komentáři lze vysledovat jednoznačné trendy, u nichž si lze představit, že je Google vezme při rozhodování o příštím Pixelu v úvahu. Nejžádanější vlastností se zdá být užší rámeček okolo displeje, což bude charakteristické i pro nadcházející vlajkové lodi značek LG nebo Samsung. Mnoho uživatelů volá také po odolnosti proti vodě, větším úložišti a stereo reproduktorech na čelním panelu.

Je bezpochyby užitečné vědět, co se uživatelům Pixelu na jejich telefonu líbí a nelíbí. Google však musí dát pozor, aby se nesnažil vyslyšet příliš mnoho hlasů. Pixel je skvělý přístroj díky své nekomplikovanosti. Není na něm v podstatě nic revolučního, ale důležité funkce a vlastnosti jsou nastavené správně, především dojem z užívání systému Android. Propadne-li Google honu na funkce a bude se snažit odškrtnout co nejvíce položek, riskuje potlačení hlavní výhody Pixelu. Ale pokud naslouchá návrhům, jeden přidáváme: nabídněte telefon většímu počtu operátorů a usnadněte jeho pořízení.

Byl pro vás článek přínosný?