Hlavní navigace

Google nabízí tipy pro bezpečnější internet (2.)

9. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © fabioberti.it - Fotolia.com
Google se nedávno spojil se skupinou předních organizací, aby společně prosadili „Den bezpečnějšího internetu“.

Předchozí díl

Debaty na téma pravidel internetového soukromí pokračují

Bílý dům mezitím vydal návrh na „Listinu základních práv a svobod spotřebitele“, v němž vyzývá ke větší transparentnosti a jasnějšímu upozorňování o tom, jaké informace internetové společnosti sbírají a jak je využívají.

V americkém Kongresu zákonodárci pokračují v debatách ohledně různých návrhů na omezování aktivit zahrnujících sbírání dat. Uznávají, že musejí nalézt rovnováhu mezi ochranou spotřebitele a utlumením primárního zdroje tržeb v online ekonomice.

Účastníci debaty ohledně pravidel uznávají, že mohou (a musejí) dosáhnout kompromisu mezi soukromím a bezpečností, a že kompletně anonymní web, nabízející maximální soukromí, by znamenal neakceptovatelný propad bezpečnosti a důvěry.

„Myslím, že když se díváte na tyto záležitosti s bezpečností, nemůžete je vidět černobíle. Nemůžete se dívat na věci pohledem – jestliže budeme mít anonymitu, vyřeší to všechny problémy. Tady neexistuje žádný všelék,“ říká Stephen Balkam, výkonný ředitel Insitutu pro online bezpečnost rodiny (Family Online Safety Institute).

Cloud22

„Pokud mám převádět peníze, nemělo by to být řešeno anonymně. Mělo by to být řešeno způsobem, jímž lze opravdu přesně verifikovat vaši totožnost. A to asi vyžaduje, abychom jeden o druhé věděli i informace, které nemusí být okamžitě zřejmé,“ řekl Balkam.

„Myslím, že anonymita chrání určité věci, jako jsou lidská práva, právo na svobodu projevu a podobně, což jsou základní prvky také ve světě internetu,“ dodává Balkam. „potom máme verifikaci, ověření, které umožňuje pro různé transakce, jež vyžadují vysokou úroveň důvěry v to, že jste tím, za koho se vydáváte. Myslím tedy, že se na internet musíme dívat jako na kombinaci všech těchto věcí.“