Hlavní navigace

Google koupil Zync, který umí renderovat video v cloudu

27. 8. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: zyncrenderer.com
Google podpořil svůj cloudový byznys o službu, která umí rozsáhlé renderování videa v cloudu. Cílovým zákazníkem je filmový průmysl.
ali 27. 8. 2014
Doba čtení: 2 minuty

IT gigant zakoupil Zync kvůli službě Zync Render. Ta umožňuje rozsáhlé renderování videa, které je nutné ve filmovém průmyslu při realizaci speciálních efektů. Google plánuje nově získanou službu nabízet v rámci své služby Google Cloud Platform. Služba Zync Render byla již v minulosti úspěšně využita ve filmovém průmyslu, konkrétně například pro filym Star Trek Into Darkness, Transformers nebo Looper.

Společnost Zync je na trhu již pět let, tehdy se objevila pod názvem Zero VFX. Již od začátku se orientovalo na renderování pomocí cloudové služby. Tím, že se Zync dostal pod křídla velkého provozovatele cloudových služeb, mělo by to znamenat i lepší finanční podmínky pro jeho zákazníky. Službu hodlá Google účtovat na základě spotřebovaného času, ovšem zatím není jisté, kdy přesně se nově získaný Zync Render objeví jako součást cloudové infrastruktury Googlu. Rovněž nebyly zveřejněny finanční podmínky převzetí.

Google bude konkurovat Amazonu, který má rendeování videa v portfoliu svých cloudových služeb. Konkrétně je součástí G2 Elastic Cloud Compute, který využívá jako hardwarovou platformu GPU čipy nVidia.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Blízká budoucnost cloudu
Cloudový byznys je stále primárně založený na předplatném.
→ Cloud se mění, prim začíná hrát přidaná hodnota
Výzkumy ukazují, že adopce cloud computingu v podnikové sféře má k masovosti daleko. Současně se cloudová scéna mění. Firmy namísto již samozřejmé efektivity očekávají vyšší přidanou hodnotu – „cloudová řešení“.

G+

Autor článku