Hlavní navigace

Google for Work lze v podniku nasadit výrazně rychleji než Office 365

22. 1. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: (c) T. L. Furrer - Fotolia.com
Podniky, které se rozhodnou zavést kancelářské aplikace Google for Work, jsou hotovi průměrně o čtyři měsíce rychleji než ty, které zvolí konkurenční Microsoft Office 365. Microsoftu se však podařilo Googlu přetáhnout více zákazníků než naopak.

Zavedení Google for Work v průměru trvá zákazníkům o čtyři měsíce méně než zavedení Office 365. Průměrná doba přípravy a implementace Google for Work trvá průměrně 11,2 měsíce, zatímco stejný proces u Office 365 trvá 15,3 měsíce. Vyplývá to z průzkumu, který mezi 1500 IT pracovníky provedla společnost BetterCloud, která se zabývá implementací obou řešení.

Průzkum také ukázal, jaké platformy respondenti využívali před přechodem na kancelářský balík od Googlu nebo Microsoftu. Téměř polovina (49 %) současných zákazníků Google for Work přešla z  Microsoft Exchange a více než třetina (35 %) nepoužívala žádnou obdobnou službu. Celkem 70 % zákazníků Office 365 přešlo z Exchange, zatímco 8 % před nejnovější implementací žádnou takovou platformu nepoužívala.

Za pozornost stojí počet podniků, které přešly z Google for Work na Office 365. 13 % zákazníků  Google for Work přešlo na Office 365, zatímco pouhých 5 % současných zákazníků Google for Work přešlo z Office 365.

Mezi uživateli Google for Work je více nově založených firem, obecně firem s menším počtem zaměstnanců a menším IT týmem. Průměrný zákazník Google for Work má 120 zaměstnanců a tříčlenný IT tým, jehož zkušenosti v součtu činí 20 let.

Podle průzkumu jsou typičtí zákazníci Office 365 starší podniky s více zaměstnanci a většími IT týmy. Průměrný zákazník Office 365 zaměstnává 600 pracovníků a má 15členný IT tým s celkem 30 lety zkušeností.

Průzkum rovněž zjistil, že 61 % firem založených v posledních dvou letech od počátku využívá cloudové nástroje a 59 % IT odborníků zároveň říká, že se v tomto období změnila struktura a odpovědnosti v jejich týmu.

Zdroj: IDG News Service