Hlavní navigace

Google Chrome se automaticky zaktualizuje na 64bitovou verzi

9. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © Nmedia - Fotolia.com
Mnoho uživatelů se nenamáhá přejít na 64bitový software, i když je k dispozici a jejich hardware to umožňuje. Google to nyní udělá za ně.

Existuje mnoho uživatelů PC, kteří provozují 64bitový operační systém Windows, ale neuvědomují si tu možnost nebo se nenamáhají nainstalovat také 64bitové verze svých oblíbených programů. Nejméně jeden to brzy udělá automaticky.

Bude jím Google, který od verze 58.0.3029.96 svého internetového prohlížeče Chrome, která vyšla v úterý, převede vybrané uživatele ze 32 bitů na 64 bitů.

Pro přechod musí být splněno několik předpokladů. Za prvé, na počítači musí být nainstalovaná 64bitová verze operačního systému Windows a 32bitový Chrome. Systém musí disponovat nejméně 4 GB RAM a Google požaduje také, aby byly zapnuté automatické aktualizace, což nicméně platí u drtivé většiny domácích uživatelů.

Google odůvodňuje přechod „vyšší stabilitou, výkonem a bezpečností“. Pro zopakování, 64bitový software dokáže využít větší množství RAM než 32bitový. Pokud například máte 32bitové Windows a 12 GB operační paměti, systém jí nikdy nevyužije více než 4 GB. Totéž platí pro nainstalované programy. 64bitový software dokáže využít více RAM a může proto být výkonnější.

V současné době je jediným důvodem, proč na dnešních PC provozovat 32bitové aplikace, nedostupnost jejich 64bitové verze. Ještě před pár lety to neplatilo, protože u většiny programů fungovaly 32bitové verze lépe. Dnes se však 64bitové verze 32bitovým vyrovnají nebo je v některých ohledech předčí.